українська російська англійська
Мін'юст провів перший електронний іспит на право займатися нотаріальною діяльністю, - Павло Петренко
06.10.2014 | 12:04
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції сьогодні вперше провело електронне анонімне тестування на право займатися нотаріальною діяльністю, яке повністю виключає корупційну складову під час іспиту. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Міністерство юстиції в рамках тих реформ, які ми реалізовуємо останні 6 місяців, запроваджує нові стандарти іспитів для нотаріусів. Багато років ходили справжні легенди про величезні хабарі, які потрібно дати, для того щоб стати нотаріусом. Називалися шалені цифри – від 20 до 100 тис. доларів. Тому ми вирішили ввести електронні анонімні іспити за принципом зовнішнього незалежного оцінювання», - зазначив Міністр юстиції.

За його словами, раніше здобувачами складалися паперові іспити, після яких претенденти повинні були пройти співбесіду з комісією, яка вирішувала, чи може людина стати нотаріусом. Саме на цьому етапі чиновники отримували можливість для корупційних дій. Запроваджена електронна система повністю ліквідовує корупційну складову та дає змогу стати нотаріусами тим, хто цього дійсно заслуговує.

«Зараз основне, чи людина є професійною, чи вона готова здати іспит і отримати право стати нотаріусом. Жодних співбесід, жодних суб’єктивних рішень з боку комісії немає. Якщо людина вдало складе іспит, вона автоматично отримає статус нотаріуса. Це дасть можливість тим юристам, які є професійними, але раніше не мали коштів для того, щоб платити хабарі, стати нотаріусом», - зазначив Міністр юстиції.

За його словами, якщо особа не складе іспит, то вона зможе повторно пройти тестування лише через рік.

Павло Петренко також повідомив, що іспит на право займатися нотаріальною діяльністю відтепер проходитиме щонайменше 4 рази на рік.

«Раніше іспити проводили лише раз на рік, щоб створювати штучний ажіотаж при складанні. Ми прийняли рішення про проведення анонімного тестування не менше 4 разів на рік. Усі бажаючі можуть подати документи і без будь-яких перепон взяти участь у тестуванні», - сказав очільник Мін’юсту.

Павло Петренко наголосив, що електронна система до проведення іспиту була протестована діючими нотаріусами. Пробне складання іспиту довело надійність програми та високий рівень її захищеності від зовнішніх впливів. Тому жодних збоїв чи помилок у ході складання іспитів не буде.

версія для друку