українська російська англійська
Мінкультури візьме на себе організацію проекту участі у Венеційській бієнале-2015
07.10.2014 | 15:26
Прес-служба Міністерства культури

Зважаючи на складні фінансові обставини, нестабільність економічної і політичної ситуації, непередбачуваність низки технічних передумов, Мінкультури залишає проект у своєму оперативному управлінні на період 2014-2015 рр.

Мінкультури провело численні консультації, у тому числі, з інституціями, котрі потенційно могли б виконувати роль «комісаріатів» – Національним художнім музеєм України та Фондом культурних ініціатив «Ізоляція». До уваги бралися як традиційні виставкові, так і нестандартні для Бієнале у Венеції формати. Зважаючи на те, що конференція, чи інші не виставкові заходи суперечать ідеї бієнале у Венеції, було вирішено проводити повноцінну виставку сучасного українського мистецтва. Мінкультури ухвалило рішення взяти на себе відповідальність за організацію проекту, не перекладаючи її на партнерів.

«На нашу спільну думку, ідеальним рішенням щодо процедури відбору українського проекту для Венеційської бієнале, було б покладання функцій комісара на одну із спеціалізованих художніх національних інституцій на період не менше 4 років. Із тим, щоб саме ця інституція організовувала максимально незалежний конкурсний відбір кураторських проектів, – каже заступник Міністра культури з питань Євроінтеграції Світлана Фоменко. – Проте, як відомо, в Україні досі немає такої спеціалізованої інституції. Частково такі функції забезпечує Національний художній музей. Але нині на НХМУ лежить величезне навантаження, пов’язане із безпековими викликами, що стоять перед музейною галуззю».

Іншою інституцією, яка, на думку Мінкультури, має досвід, знання, людські ресурси – це Фонд культурних ініціатив «Ізоляція». Втім, у ситуації високої невизначеності щодо технічних параметрів роботи, а також беручи до уваги нестандартність для самого бієнале запропонованого формату, «Ізоляція» ухвалила рішення відкликати свою пропозицію щодо виконання проекту.

«Відтак, найбільш відповідальним кроком Мінкультури вважає самостійне оперативне управління проектом – додає Світлана Фоменко. Ми не можемо перекладати ризики на партнерські інституції при загальній нестабільності ситуації. Завдання Міністерства нині – забезпечити максимально якісний проект на 2015 рік та випрацювати і обговорити із експертною громадськістю процедуру подальших відборів. Таким чином, конкурс на позицію комісара-2017 повинен розпочатися не пізніше лютого 2016 року за процедурою, схваленою професійним середовищем».

Також Мінкультури інформує – до кураторської групи проекту увійшли мистецтвознавець, арт-критик та куратор Михайло Рашковецький та арт-куратор, старший науковий співробітник науково-дослідного відділу мистецтва ХХ – початку ХХІ століть Національного художнього музею України Оксана Баршинова. Також долучитися до кураторської групи запрошувався арт-менеджер PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф, але через велике навантаження у 2015 році він не зміг прийняти запрошення до співпраці. Натомість, Мінкультури сподівається на подальший професійний діалог із ним у майбутньому.

Про усю оперативну інформацію щодо підготовки проекту можна буде дізнаватись у офіційних джерелах Міністерства культури України.

 

версія для друку