українська російська англійська
Рятувальники опанували курси з професійної підготовки у Польщі
07.10.2014 | 17:36
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

З 29 вересня по 4 жовтня м. Ченстохова Республіки Польща восьмеро працівників Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області та його підрозділів у Центральній Державній школі пожежної охорони пройшли тижневі курси з проведення аварійно-рятувальних робіт під час надзвичайних ситуацій з викидом небезпечних хімічних речовин.

Для українських рятувальників польські колеги підготували насичену навчальну програму, що складалась із 35 годин практичних занять і 19 – теоретичних. Навчання відбувалося як у аудиторіях Школи, так і на навчальному полігоні, так і поза межами навчального закладу – на річці Варта.

Працівники ДСНС оглянули сучасні та потужні рятувальні автомобілі оперативного реагування, костюми хімічного захисту, засоби для надання постраждалим невідкладної медичної допомоги, а також вивчали способи ліквідації надзвичайних ситуацій на хімічних об’єктах, застосовуючи нові європейські методи ліквідації, зокрема під час перевезення небезпечних речовин залізницею. На базі укомплектованої відповідно до європейських стандартів лабораторії навчального закладу для українських колег були проведені дослідження з визначення фізико-хімічних властивостей токсичних, вибухонебезпечних, пожежонебезпечних та хімічнонебезпечних речовин.

Практичні заняття відбувалися і у місцевих пожежних командах поза межами міста. Таким чином рятувальники мали можливість ознайомитись із тонкощами роботи добровільної пожежної охорони на місцевому рівні в Польщі. Ці знання дадуть можливість покращити боєздатність місцевих пожежних команд на теренах нашої області.

На річці Варта, що поблизу Ченстохова, польські колеги спільно з рятувальниками Хмельниччини провели масштабне навчання з ліквідації розливу нафти на водоймі. Крок за кроком був відпрацьований план дій із ліквідації аварії. Було встановлено три бонові загороди, що забезпечило ефективну локалізацію зони розливу. Потім нафтопродукти були зібрані з поверхні річки, а водойма посипана сорбентом, що допомогло остаточно впоратись із ситуацією. Також було розгорнуте наметове містечко, де рятувальники мали змогу продезінфікувати захисний одяг.

Після закінчення навчання всі слухачі, які прибули з Хмельниччини, отримали сертифікати, що підтверджують проходження семінарів із поліпшення професійної підготовки.

Зазначимо, що подібні навчання проходять завдяки налагодженому та тісному контакті між Головним управлінням ДСНС України у Хмельницькій області та Центральною Державною школою пожежної охорони м. Ченстохова. Адже у травні 2013 року між відомствами була підписана Угода про співпрацю в галузі підвищення якості підготовки фахівців, а також перейняття європейського досвіду в системі та організації органів пожежної охорони.

Наразі в Школі пожежної охорони м. Ченстохова навчається ще дев’ять працівників Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області, а загалом, із початку підписання Угоди, п’ять груп рятувальників Хмельниччини пройшли підготовку в цьому закладі.

версія для друку