українська російська англійська
Польща поділиться досвідом переходу від пострадянської системи охорони здоров'я до страхової медицини
08.10.2014 | 10:15
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Керівники закладів охорони здоров’я та медичних навчальних закладів України зможуть взяти участь у програмі «Краківська програма міжнародного стажування». Її учасники відвідають провідні медичні та навчальні заклади Варшави та Кракова, щоб обмінятися досвідом із закордонними колегами.

Організаторами програми виступили Міністерство здоров’я Польщі, Всепольська фундація з протидії хворобам цивілізації (Польща), Державна установа «Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України» та Благодійна організація «Протидія хворобам цивілізації» (Україна).

В.о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець наголосив, що особисті спостереження та власний досвід з вивчення практичних навичок організації роботи європейських лікарень будуть найпереконливішою роз’яснювальною роботою для українських фахівців у контексті того, яку медичну допомогу ми прагнемо побудувати в Україні. Він поінформував, що початково були визначені теми для стажування керівників закладів охорони здоров’я у Варшаві та Кракові. Насамперед, це процес переходу від пострадянської системи охорони здоров’я до страхової медицини, а також вивчення діяльності конкретних лікарень в умовах страхової медицини.

«Програма спрямована не тільки на керівників лікарень, а й на керівників вищих навчальних медичних (фармацевтичних) закладів України. Адже ці дві категорії є ключовими для успішного переходу до страхової медицини в Україні. Від керівників вищих навчальних закладів залежить підготовка нових кадрів, особливо у сфері менеджменту закладів охорони здоров’я. Також вони несуть відповідальність за підготовку фахівців із громадського здоров’я і протидії хворобам цивілізації — хронічним неінфекційним захворюванням, поширеність яких в Україні безпосередньо впливає на захворюваність і тривалість життя громадян», - зазначив Василь Лазоришинець.

Графіком програми передбачено перебування керівників лікарень протягом 5 днів у Варшаві та Кракові з метою вивчення системи медичного страхування та системи охорони здоров’я Польщі, відвідування Міністерства охорони здоров’я Польщі. Друга частина програми передбачає вивчення діяльності однієї з найбільших державних клінік Кракова та приватної клініки цього ж міста.

Керівники медичних вузів у свою чергу 3 дні проведуть у польських медвузах, де ознайомляться з програмою підготовки спеціалістів з управління закладами охорони здоров’я в умовах страхової медицини, підготовки спеціалістів із громадського здоров’я та протидії хворобам цивілізації.

 

 

версія для друку