українська російська англійська
Епізоотичний статус України залишається одним із стабільних у світі
08.10.2014 | 10:46
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ ВЕТЕТЕРИНАРНОЇ ТА ФІТОСАНІТАРНОЇ СЛУЖБИ

Африканська чума свиней в Україні мала місце в 2012 році в Запорізькій, а в 2014 – в Луганській та Чернігівській областях. Але завдяки злагодженій роботі Державної служби ветеринарної медицини, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування не було допущено розповсюдження хвороби.

Якими зусиллями це досягається, демонструють дії держветслужби в зоні  виявлення вірусу в с. Охрамієвичі Корюківського району Чернігівської області, де наприкінці  серпня було виявлено захворювання свиней.

При проведенні епізоотичного розслідування було встановлено що джерелом збудника АЧС найвірогідніше була дика фауна. Слід зазначити, що с. Охрамієвичі розташоване за 18 км. від кордону з Російською Федерацією, яка є неблагополучною по АЧС з 2007 року. У Брянській області, яка межує із Чернігівською областю з початку 2014 року зареєстровано 3 випадки АЧС, в тому числі 2 - в дикій фауні.

Було встановлено карантин, епізоотичним осередком АЧС визначено територію с. Охрамієвичі. З метою недопущення розповсюдження збудника захворювання встановлено 5 карантинних ветеринарно-міліцейських постів, на яких забезпечено перевірку та дезінфекцію індивідуального та громадського призначення, заборонено вивезення продуктів і сировини тваринного походження, кормів та інших вантажів що могли бути джерелом або фактором передачі збудника інфекції. В період з 31серпня 2014 року по 7 жовтня 2014 року перевірено та дезінфіковано 749 одиниць автотранспорту.

Проведено дезінфекцію дворів (59 дворів) та дератизацію приміщень (площа 4920 м2).

Спеціалізованих господарств ні в епізоотичному осередку ні в зоні захисту не було.

У зоні нагляду (територія Корюківського, Городнянського, Коропського, Менського, Н.-Сіверського, Ріпкинського, Семенівського, Сосницького, Чернігівського та Щорського районів), спеціалістами Державної служби ветеринарної медицини здійснено облік та постійно проводяться клінічні обстеження наявних тварин та їх щеплення проти класичної чуми свиней (10695 гол. з 31.08.2014). На сьогодні хворих або підозрілих у захворюванні тварин не виявлено.

Постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення та заходи з недопущення занесення збудника захворювання в приватні господарства. У зонах захисту та нагляду заборонено торгівлю тваринами, м’ясом та іншими продуктами свинарства на ринках.

За останній місяць на території Чернігівської області проведено діагностичний відстріл 71 гол. диких кабанів, в тому числі 12 гол. в зоні захисту (депопуляція) та 31 гол. в зоні нагляду. Від усіх туш відібрано проби для дослідження (отримано негативний результат), туші знищені у визначених місцях.

На сьогодні завдяки злагодженій та оперативній роботі місцевих органів влади, ветеринарної та держслужби з надзвичайних ситуацій спалах АЧС в Корюківському районі Чернігівської області вдалося ліквідувати та не допустити розповсюдження збудника хвороби в інші регіони України.

Саме завдяки щоденнм заходам, навіть у нелегких економічних умовах, епізоотичний статус України залишається одним із найкращих у світі.

Постійний контроль безпечності продуктів тваринного походження Держветфітослужбою України дає можливість уникнути харчових отруєнь, ускладнення епізоотичної та епідеміологічної ситуації в державі та забезпечити споживачів якісною продукцією. Наприклад, такі хвороби, як чума великої рогатої та дрібної рогатої худоби, контагіозна плевропневмонія великої рогатої худоби, везикулярний стоматит, африканська чума коней в Україні не реєструвалися ніколи. Останній випадок ящуру в Україні зареєстровано в 1988 році, а з 1992 року в країні припинена вакцинація тварин проти ящуру.

 

 

версія для друку