українська російська англійська
Мінекономрозвитку відслідковує ситуацію в економіці та у разі необхідності готове переглянути прогнозні показники
09.10.2014 | 10:33
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Сільське господарство за підсумками 8 місяців як і раніше демонструє позитивну динаміку + 6%, тоді як інші показники продовжують погіршуватися. Про це повідомив заступник директора департаменту макроекономічного прогнозування Максим Дуда на зустрічі з представниками компанії «Morgan Stanley».

«За останніми статистичними даними: ВВП у ІІ кварталі порівняно з відповідним періодом 2013 року скоротився на 4,6%, виробництво у промисловості за 8 місяців поточного року знизилося на 7,8%, єдиний вид діяльності, який демонструє позитивну динаміку – це сільське господарство – зростання на 6%. Вже отримали статистичні дані щодо інфляції за вересень – показники досить високі і це пов'язано з черговим сплеском девальвації у серпні», - сказав заступник директора департаменту.

У цілому, за словами Максима Дуди, за вересень (до грудня попереднього року) зростання індексу споживчих цін становить 16,2%, а ціни виробників підвищились на 27,4%. Що стосується очікувань поточного року, то за останніми розрахунками Міністерства інфляція становитиме близько 19,5% (грудень до грудня).

Також Максим Дуда нагадав, що наприкінці серпня Урядом було схвалено офіційний прогноз на 2015 рік. При цьому, було схвалено 2 сценарії плюс ще один – альтернативний. Перший сценарій передбачав зростання ВВП на 0,3%, другий на 2%. Заступник директора департаменту акцентував увагу, що при складанні та узгодженні цього прогнозу з міністерствами були певні передумови, що дозволяють оцінювати перспективи 2015 року більш оптимістично. Передусім це – припинення активної фази конфлікту на Сході країни.

«Ми в свій прогноз закладали, що можемо очікувати зростання ВВП у разі закінчення військового конфлікту, оскільки це найважливіший фактор, що наразі суттєво впливає на економіку країни», - зауважив Максим Дуда.

Заступник директора департаменту також нагадав наскільки важливою є точність складання прогнозу, оскільки він слугує базою для розрахунку бюджетних показників.

версія для друку