українська російська англійська
Чернігівщина підписала Меморандум про співпрацю з Агентством розвитку США
09.10.2014 | 17:24
Чернігівська ОДА

9 жовтня на Чернігівщині розпочав роботу інвестиційний Форум з обміну досвідом із залучення позабюджетного фінансування у вигляді донорської технічної допомоги, грантів та інвестицій та провадження реформ в організації управління інвестиційними процесами на рівні регіонів.

У ньому взяли участь представники інвестиційних міжнародних фондів і установ, які активно працюють в Україні: USAID (Агентство розвитку США), NEFCO (Північна Екологічна фінансова корпорація), UNIDO (Програма розвитку промисловості ООН), UNOP (Програма розвитку ООН) та представники регіональних делегацій.

Вітаючи учасників заходу, в.о. голови Чернігівської облдержадміністрації Сергій Журман наголосив, що складна політична та економічна ситуація, що склалася сьогодні в Україні, призводить до таких негативних наслідків, як зменшення бюджетних надходжень, скорочення промислового виробництва та зниження рівня життя населення.

«Саме тому ми маємо спрямувати усі наші зусилля на розвиток територій, впровадження нових підходів, пошук та залучення позабюджетного фінансування», - підкреслив Сергій Журман.

Він висловив впевненість у тому, що проведення даного Форуму продемонструє іноземним партнерам серйозну налаштованість керівництва Чернігівської області на конструктивну співпрацю в галузі залучення позабюджетного фінансування для реалізації нових інвестиційних проектів.

У рамках Форуму відбулося урочисте підписання меморандуму про співпрацю між Чернігівською облдержадміністрацією і USAID (Агентство розвитку США).

Від української сторони документ підписав в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, від Агентства – Директор Програми USAID з розвитку державно-приватного партнерства в Україні Мік Мюллей. Він висловив сподівання у спільній зацікавленості сторін у взаємовигідному партнерстві.

Сьогодні області запропонована участь у трьох програмах USAID у галузі медицини, енергозбереження та навчанню наших спеціалістів.

За словами Сергія Журмана, це конкретні практичні кроки для створення сприятливих умов щодо активізації інвестиційної діяльності в регіоні та покращенню інвестиційного клімату. Тож підхід до потенціальних інвесторів вимагає суттєвого перегляду.

«Ми не зацікавлені в тому, щоб інвестори вклали гроші в нашу область, а ми про них забули. Наше завдання – вести їх від часу вкладання коштів і до моменту випуску продукції», - зауважив в.о. голови облдержадміністрації.

 

 

версія для друку