українська російська англійська
Майже кожен п'ятий українець працює у сфері сільського господарства, - Владислава Рутицька
09.10.2014 | 17:43
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Майже кожен п’ятий українець працює у сфері сільського господарства. Про це заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька заявила одному з провідних аграрних Інтернет-видань.

Зокрема, заступник Міністра зазначила, що Угода про європейську асоціацію – це перш за все можливість для українського аграрного сектору.

«Необхідні відповідні реформи, пов’язані з імплементацією угоди. І, перш за все, вони мають бути направлені на підвищення конкурентоздатності української сільгосппродукції на світовому ринку та ринку ЄС, посилення приватного сектору в аграрній сфері, усуненню митних та нетарифних бар’єрів у торгівлі. Ми маємо забезпечити відповідний захист споживачів через підвищення стандартів якості. Ми прагнемо перетворити сільське господарство України у провідний сектор економіки та один з основних векторів економічного розвитку країни»,  - сказала Владислава Рутицька.

Зараз треба робити акцент на роботі малих та середніх підприємств в аграрній сфері, бо великі українські компанії вже давно реалізують продукцію на світових ринках.

«Великі підприємства України вже вийшли на один рівень з найбільшими світовими господарствами. Ми перші в світі з експорту соняшникової олії, треті – з експорту пшениці, п’яті – ячменю, восьмі – кукурудзи. Нарощуємо потенціал з експорту м’яса птиці. Експорт відбувається відповідно до світових стандартів і головним є розширення ринків збуту. Малі та середні підприємства потребують більшої уваги та підтримки з боку інвесторів та Уряду. Середній та малий бізнес мають чітко розуміти всі вимоги з стандартизації і отримати необхідну сертифікацію. І я вважаю, що наше завдання допомогти малому і середньому бізнесу у наданні цієї інформації та дати зрозуміти, як пройти цей шлях, щоб бути успішними на європейських ринках», - зазначила заступник Міністра з питань євроінтеграції.

версія для друку