українська російська англійська
Мобілізація надходжень до пенсійного бюджету і своєчасне фінансування пенсій - пріоритетні завдання органів Пенсійного фонду
09.10.2014 | 18:27
Прес-служба Пенсійного фонду

Невідкладні заходи Пенсійного фонду України щодо забезпечення виконання  бюджету Фонду, фінансування виплати пенсій у нинішньому році  обговорено 9 жовтня ц.р. на нараді за участю начальників головних управлінь Фонду в областях та м. Києві.

За оперативними даними, до бюджету Пенсійного фонду України з усіх джерел фінансування надійшло 183,1 млрд. грн., що порівняно з відповідним періодом минулого року менше на 1,7 млрд. грн. і пов’язано із ненадходженням платежів від платників Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, а також окремих територій Донецької і Луганської областей.

Виконання планових показників власних доходів забезпечено на 100,8%, з яких 97,1% – частина єдиного внеску, розподілена на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (117,9 млрд. гривень).

З Державного бюджету України на фінансування пенсійних програм виділено  61 млрд. грн. (98,1% планових показників на цей період). У повному обсязі забезпечено повернення до держбюджету позик,  які надавалися у нинішньому році на покриття тимчасових касових розривів, пов’язаних із виплатою пенсій.

На нараді наголошувалося, що  за нинішньої нестабільної  економічної  ситуації необхідно активізувати взаємодію з Державною фіскальною службою, місцевими органами влади, спрямовану на виконання річного плану по власних доходах та зменшення заборгованості платників. Це особливо важливо  з огляду на те, що за підсумками 9 місяців спостерігається скорочення як кількості платників, які звітували за застрахованих осіб, так  і кількості працюючих. 

Довідково

Загальна сума видатків на пенсійні виплати та інші заплановані витрати за підсумками 9 місяців становила 182 млрд. грн., що на 1,2 млрд. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року (без урахування показників  Автономної Республіки Крим та м. Севастополь).

версія для друку