українська російська англійська
Мінкультури продовжить співпрацю із програмою "Бібліоміст"
10.10.2014 | 16:25
Прес-служба Міністерства культури

Перший заступник Міністра культури України  Олеся Островська-Люта зустрілась із президентом Української бібліотечної асоціації Іриною Шевченко та директором програми «Бібліоміст» паном Матежем Новаком для  обговорення основних напрямків співпраці на наступний рік.

«Завдяки  реалізації спільної програми «Бібліоміст» відбулися великі позитивні зрушення в розвитку бібліотечної справи в Україні. І вже на сьогодні майже 2000 бібліотек обладнано комп’ютерною технікою, створено 25 тренінгових центрів на базі обласних універсальних наукових бібліотек, розробляються тренінгові програми для бібліотекарів та інше, – розповіла Перший заступник Міністра культури Олеся Островська-Люта. – На вимогу часу, публічні бібліотеки стають центрами допомоги вимушеним переселенцям, щоб допомогти їм легше адаптуватися  на новому місці».

Під час зустрічі  розглядались питання створення умов для державної підтримки бібліотек, розробки і реалізації спільних проектів, що сприятимуть розвитку бібліотек, забезпечення умов для впровадження і використання в бібліотеках кадрів у сфері інформаційних технологій, сприяння розвитку бібліотек шляхом підвищення кваліфікації бібліотечних кадрів у сфері інформаційних технологій тощо.

Довідково

«Бібліоміст» – це спільна програма Міністерства культури України, Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Основні завдання програми: обладнання бібліотек комп‘ютерною технікою для покращення доступу громадян до інформації; навчання користуватися новітніми технологіями для покращення обслуговування користувачів, а також створення тренінгових центрів для бібліотечних працівників по всій країні; допомога бібліотечним працівникам представляти інтереси бібліотек й отримувати ресурси, необхідні для задоволення потреб місцевих громад; формування у суспільстві й на рівні місцевої і центральної влади розуміння ключової ролі бібліотек і необхідності їх підтримувати.

 

 

версія для друку