українська російська англійська
НКЦПФР пропонує варіант врегулювання діяльності депозитарних установ в Криму
13.10.2014 | 10:23
ПРЕС-СЛУЖБА НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проект рішення «Про особливості провадження депозитарної діяльності у зв’язку з тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь» на своєму плановому засіданні 7 жовтня 2014 року.

«У ситуації, що склалася на території півострова Крим, є ризики нехтування правами інвесторів. Тож Комісія схваленим документом передбачає дії щодо врегулювання цього питання. Зокрема, проектом рішення пропонується змінити місцезнаходження депозитарним установам шляхом реєстрації товариства в Україні поза межами Окремої території (Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також населених пунктів Донецької та Луганської областей). Якщо відповідні дії не будуть вчинені такими профучасниками, Комісія матиме право анулювати ліцензію не пізніше 60 календарних днів з дати набрання чинності цього рішення», – прокоментувала Оксана Сальчук, заступник директора департаменту регулювання депозитарної та клірингової діяльності НКЦПФР.

Додамо, що одним з головних положень нині схваленого документу є заборона на внесення змін до систем депозитарного обліку щодо проведення облікових операцій за рахунками у цінних паперах всіх власників, рахунки яких відкриті в депозитарних установах на півострові. Виняток становитимуть лише операції щодо списання прав на цінні папери з рахунку депонента в такій установі з метою їх зарахування на рахунок у цінних паперах цього самого депонента в іншій обраній ним депозитарній установі на материковій частині України. А також винятками стануть корпоративні операції емітентів (крім розміщення та продажу раніше викуплених емітентом цінних паперів) та безумовні операцій на підставі розпорядження уповноваженої особи Комісії про скасування реєстрації випуску цінних паперів. Окрім того, передбачено, що до таких депозитарних установ зазначені обмеження не розповсюджуватимуться з дня, наступного за днем початку провадження такою депозитарною установою депозитарної діяльності за місцезнаходженням на території України поза межами окремої території.

Схвалений проект рішення Комісія розробила з урахуванням положень законів України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України».

Найближчим часом документ буде розміщено на сайті НКЦПФР з метою публічного обговорення. Тож усі зацікавлені особи зможуть надати свої зауваження та пропозиції.

 

версія для друку