українська російська англійська
Василь Лазоришинець: Лише високопрофесійна команда здатна вирішити основні проблеми медичної галузі
13.10.2014 | 12:00
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Лише високопрофесійна команда здатна вирішити основні проблеми медичної галузі. Про це під час робочої поїздки до Маріуполя повідомив в.о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець.

«Я хірург і знаю наскільки важливо працювати в злагодженій команді, тому першим кроком після мого призначення стало створення високопрофесійної та потужної команди, яка у стислі терміни здатна вирішити складні питання галузі, пов’язані із державними закупівлями, матеріальним забезпеченням медичних закладів, які працюють у зоні АТО та прикордонних територіях, кадрового потенціалу та просування необхідних для медицини реформ. Саме тому, за дорученням Уряду, для ознайомленням з реаліями національної медицини я першою обрав Донецьку область, аби на власні очі побачити роботу та забезпеченість медичного персоналу та подякувати їм за звитяжну роботу в надскладних умовах», - зазначив Василь Лазоришинець.

Під час відвідування Маріупольської лікарні швидкої медичної допомоги в.о. Міністра ознайомився з роботою хірургічного, кардіологічного, травматологічного та реанімаційного відділень. Із керівництвом та персоналом лікарні він обговорив основні проблеми матеріально-технічного забезпечення закладу, поспілкувався із пацієнтами, серед яких є і поранені бійці із зони проведення АТО, та представниками пацієнтських та волонтерських організацій.

«Мені приємно визнати той факт, що останнім часом ставлення суспільства до лікарів дуже змінилося. Фактично всюди, де б я не бував, – лише чую слова вдячності від пацієнтів на адресу медичного персоналу, особливо від поранених бійців. І той факт, що у цій лікарні працюють лікарі-волонтери із Житомирщини та Запоріжжя, є підтвердження адекватного ставлення лікарів до суспільства. А питання із забезпеченням ліками та обладнанням лікарні ми будемо вирішувати спільно з міжнародними і пацієнтськими організаціями та регіональною владою», - констатував Василь Лазоришинець.

За його словами, вже найближчим часом Маріупольській лікарні швидкої допомоги буде передано декілька наборів, які нещодавно МОЗ України отримало від Всесвітньої організації охорони здоров’я, завдяки яким буде можливо надати медичну допомогу майже 100 тисячам пацієнтів. До складу цих наборів входить хірургічне обладнання, витратні матеріали, лікарські засоби, вироби медичного призначення тощо. Також Василь Лазоришинець передав лікарні гуманітарну допомогу від громадських організацій, яка складається із 1000 тест-систем для визначення захворювань на гепатити В і С.

На зустрічі із медичним активом Донецької області Василь Лазоришинець обговорив із організаторами охорони здоров’я проблемні питання медичного забезпечення краю, можливості залучення кадрового потенціалу в медицину Донеччини із інших областей та безперебійного фінансування медичних закладів, у першу чергу, виплати заробітної плати. «Ми всі глибоко цінуємо ваш внесок в українську медицину в складних військових умовах, тому ми будемо вирішувати всі проблеми не в міністерських кріслах, а все озвучене сьогодні на нашій зустрічі буде максимально вирішено як на рівні Міністерства, так і на рівні Уряду – наша команда докладе для цього максимальних зусиль», - констатував Василь Лазоришинець.

Під час робочої поїздки до Маріуполя в. о. Міністра також відвідав станцію екстреної медичної допомоги та дитячу лікарню. Під час зустрічі із військовими лікарями було досягнуто домовленостей про проведення навчання для цивільних лікарів роботи із бойовими травмами, вогнепальними пораненими, можливими ушкодженнями під час бойових дій. Такі практикуми будуть проводитися в різних медичних закладах Донеччини.

 

версія для друку