українська російська англійська
Міжнародні фінансові організації підтримують енергоефективність, рекапіталізацію банків та фінансування відбудови Сходу України
14.10.2014 | 11:43
Прес-служба Міністерства фінансів

Під час Щорічних зборів МВФ та Світового банку українська делегація провела ряд зустрічей із керівництвом МВФ, Світового банку, ЄБРР та МФК, а також представниками Європейської Комісії. Представляли українську сторону Міністр фінансів Олександр Шлапак та Голова Нацбанку Валерія Гонтарєва.

Серед порушених питань було обговорено заходи, що вживаються Урядом України та Національним банком України для стабілізації ситуації та узгодження позицій щодо надання подальших траншів допомоги.

Зокрема, з представниками Міжнародного валютного фонду було розглянуто зміни в економічній ситуації, пов’язані, в першу чергу, із руйнуванням бойовиками промислової інфраструктури на Сході України. В цьому контексті фахівці МВФ позитивно оцінили вплив застосованих адміністративних обмежень, насамперед на готівковому валютному ринку, що сприяло уповільненню кризових тенденцій. Звернули увагу й на те, що наявні у Уряду ресурси дозволяють у повному обсязі здійснити розрахунок за зовнішніми запозиченнями. Вдалося домовитися про певну координацію підходів Європейської Комісії та МВФ, що дозволить значно прискорити надходження наступних траншів допомоги від Єврокомісії загальним обсягом 760 млн. євро.

У рамках зустрічі з керівництвом Світового банку були обговорені питання збільшення обсягу допомоги по існуючій програмі багатосекторної позики на політику розвитку, що дозволило б отримати до кінця року додатково 250 млн. доларів США. Разом з тим сторони обмінялися думками щодо ходу реалізації програми розвитку фінансового сектору, яка була підтримана Світовим банком. Окремою темою дискусії стало обговорення найбільш ефективних фінансових інструментів для закупівлі додаткових обсягів природного газу.

Надзвичайно ефективними були переговори з ЄБРР та МФК.  Керівництво обох інституцій висловило готовність розвивати співпрацю у сфері надання торгівельного фінансування для закупівлі природного газу НАК «Нафтогаз України» та модернізації газотранспортних потужностей, брати участь у підготовці до приватизації або у самій приватизації державних підприємств та банків, здійснювати рекапіталізацію банків, а також надавати фінансування для відбудови інфраструктури на сході України. Крім того, МФК запропонувало співпрацю у рамках підготовки до посівної, підвищення енергоефективності та модернізації обладнання, що використовується для видобутку природного газу. Окремим напрямом розвитку співпраці було визначено фінансування інвестиційних проектів муніципалітетів.

 

версія для друку