українська російська англійська
Професійний рятувальник навчив провідників надавати невідкладну допомогу в небезпечних умовах
14.10.2014 | 17:24
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

14 жовтня у Києві відбувся перший навчальний тренінг для залізничників із виживання та надання домедичної допомоги при різних невідкладних станах в умовах, коли кваліфікована медична допомога недоступна. Подібні семінари для працівників галузі пройдуть упродовж місяця на п’яти залізницях України.

«Цим тренінгом ми даємо старт просвітницькій кампанії в середовищі залізничників щодо надання домедичної допомоги при різних станах людини в екстремальних ситуаціях», - зазначив начальник управління охорони здоров’я Укрзалізниці Олександр Бабіч.

За його словами, організувати такі навчання в Державній адміністрації залізничного транспорту України вирішили за результатами наради щодо покращення стану медичного забезпечення під час проведення антитерористичної операції у східних областях, яка відбулась в Адміністрації Президента України у вересні цього року. Таким чином у галузі мають на меті підвищити рівень знань щодо збереження здоров’я і життя залізничників.

Провідники залізниці, які стали учасниками першого тренінгу, вчилися виживати та самостійно надавати невідкладну допомогу в екстремальних умовах. Своїми знаннями та практичними навичками із залізничниками поділився експерт-консультант ОБСЄ, професійний рятувальник із 30-річним досвідом роботи Володимир Цвирко.

Упродовж години він розповідав залізничникам, як правильно поводити себе в небезпечних ситуаціях, наприклад, при обстрілах, підривах та бомбардуванні, як надати першу невідкладну допомогу, як правильно вивільняти людей із-під завалів тощо. Експерт, який проводить заняття за програмою «Рятувальник першого контакту», продемонстрував способи і техніку проведення штучного дихання та непрямого масажу серця, накладення джгута, розповів, які підручні матеріали для цього можна використати і навіть те, як можна допомогти людині при втраті кінцівки.

«Щоб не сталося, завжди треба пам’ятати: доля потерпілих у ваших руках. Адже є ситуації, коли надіятися немає на кого, а надати допомогу треба негайно. Тож важливо не розгубитися і знати, як діяти», - наголосив Володимир Цвирко.

Слухачами таких навчальних семінарів, що відбудуться впродовж місяця на підприємствах залізничного транспорту, стануть працівники та керівники різних структурних підрозділів залізниць, завідувачі поліклінік, лікарі та інші працівники медичних служб.

Довідка

Володимир Цвирко – підполковник міжнародної неурядової поліцейської корпорації, Радник комісара з надзвичайних ситуацій, експерт-консультант ОБСЄ з питань виживання в особливо небезпечних умовах.

Врятував понад 1000 осіб. Брав участь у наданні допомоги постраждалим під час великих аварій як на шахтах, так і на промислових підприємствах України та інших країн.

Володимир Цвирко пройшов стажування у воєнному госпіталі повітряно-десантних військ м. Бордо (Франція), де отримав сертифікат міжнародного інструктора щодо надання медичної допомоги в особливо небезпечних умовах і лікаря першого контакту екстремальної медицини.

 

версія для друку