українська російська англійська
Мінагрополітики проводить заходи з ліквідації спалаху АЧС на Чернігівщині
14.10.2014 | 18:17
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Перебуваючи з Міністром аграрної політики та продовольства Ігорем Швайкою на Чернігівщині, в селі Крути, де було зафіксовано спалах африканської чуми свиней та запроваджено карантин, заступник голови Держветфітослужби Віталій Башинський надав роз'яснення селянам щодо цього захворювання.

«На сьогодні головні напрямки активізації збудника - дика фауна, зокрема, полювання, годування тварин відходами, купівля дешевої свинини на прикордонних смугах», - зазначив заступник Голови Держветфітослужби.

Зокрема, він наголосив на тому, що сьогодні в державі побудовано систему якісного ветеринарного контролю, тому вдається вчасно та результативно реагувати в будь-якій ситуації. «Дякувати, що на цей час не впроваджено таких «горе-реформ», як в Грузії, де повністю знищено систему ветеринарного контролю. Наслідки такої лібералізації - руйнівні для сільського господарства країни», - відзначив Віталій Башинський та продовжив, - «якщо після проведення «stamping out» протягом 40 днів не буде зафіксовано нових спалахів збудника, карантин на цій території буде знято, і це буде ще одним підтвердженням ефективної роботи вітчизняної системи ветеринарного контролю».

 

версія для друку