українська російська англійська
Газом, в першу чергу, мають бути забезпечені населення і соціальна сфера, - Володимир Гройсман
14.10.2014 | 18:46
Прес-служба Віце-прем`єр-міністра

Уряд готується до розвитку будь-яких сценаріїв у період опалювального періоду, оскільки сьогодні для України  питання газу і вугілля мають політичний характер, а не економічний. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман по завершенню Урядового антикризового енергетичного штабу.

   Посилаючись на дані Міненерговугілля, Володимир Гройсман поінформував, що відомство продовжує виконувати контракти з постачання вугілля. Однак, щоб мати чітке бачення ситуації  в енергетичні сфері, Віце-прем’єр-міністр поставив завдання перед Міненерговугілля підготувати календарний графік постачання вугілля, вироблення електроенергії до кінця 2014 року і недопущення будь-яких зривів.

«Що стосується газу, то за першу декаду жовтня, як нам звітує НАК «Нафтогаз», споживання йде в межах визначеного ліміту, але зрозуміло, що цьому сприяють погодні умови. Сьогодні я поставив перед  ними завдання, що газом, в першу чергу, має бути забезпечене населення і соціальна сфера», - сказав Володимир Гройсман.

Віце-прем’єр-міністр зосередив увагу на тому, що встановлені ліміти споживання газу обов’язково мають дотримуватися всіма регіонами, оскільки від цього залежить стабільність проходження опалювального періоду.

Володимир Гройсман також поінформував, що Україна спільно з американськими і канадськими партнерами доопрацьовує план, який передбачає реагування на різні сценарії проходження опалювального періоду в країні, у тому числі і той, при якому Україна і далі не отримуватиме жодної краплини імпортованого газу чи матиме інші недопостачання, які можуть виникнути в енергетичній сфері», - зазначив урядовець.

Він наголосив, що технічно до опалювального періоду Україна була готова, як планувалося, на 1 жовтня 2014 року. Мінрегіон здійснив перевірку 17 регіонів на їх готовність до зими і підтвердив стовідсоткову технічну готовність до проходження опалювального періоду.   

«Якщо будуть несприятливі погодні умови, то буде розпочато опалювальний період у тих регіонах, де такі погодні умови будуть вимагати включення опалення», - сказав Володимир Гройсман.

 

версія для друку