українська російська англійська
Розроблено порядок переводу учасників АТО з відомчих госпіталів до госпіталів, підпорядкованих МОЗ України
14.10.2014 | 19:28
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

З метою інформування поранених учасників АТО про можливості подальшого лікування та реабілітації після інтенсивної терапії, в Міністерстві охорони здоров’я розробили документ, що регламентує порядок направлення (переводу) поранених з відомчих госпіталів до госпіталів, підпорядкованих МОЗ України. За словами в.о. Міністра охорони здоров’я України Василя Лазоришинця, військовослужбовці, які зараз захищають державу, не повинні поневірятися між медичними закладами, а мають відразу продовжувати реабілітацію у госпіталях МОЗ.

У документі, зокрема, зазначається, що особи, які визначені пунктом 19 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» направляються відомчими закладами охорони здоров’я на лікування та реабілітацію до територіальних госпіталів ветеранів війни, до Українського госпіталю для воїнів-інтернаціоналістів «Лісова поляна» та до Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни за наявності наступного переліку документів:

направлення на лікування та реабілітацію в госпіталь;

виписного (перевідного) епікрізу;

постанови військово-лікарської комісії (ВЛК);

документа, що посвідчує особу військовозобов’язаного.

Направлення на переведення військовослужбовця може надати військовий комісар, військовий заклад охорони здоров’я або командир військової частини. У свою чергу постанова військово-лікарської комісії містить: витяг з протоколу засідання ВЛК; свідоцтво про хворобу; довідку ВЛК.

Окрім військовослужбовців, реабілітацію у госпіталях, підпорядкованих МОЗ України, можуть проходити і працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у районах проведення АТО, та яким, відповідно до законодавства, надано статус учасника бойових дій. Ця категорія пацієнтів направляється до територіальних госпіталів закладами охорони здоров’я загальної мережі, а до Українського госпіталю для воїнів-інтернаціоналістів «Лісова поляна» та до Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни лікувально-відбірковими комісіями обласних госпіталів ветеранів війни.

 

версія для друку