українська російська англійська
Чернігівський обласний кардіодиспансер поповнився новим високоточним обладнанням
15.10.2014 | 12:00
Чернігівська ОДА

У Чернігівському обласному кардіодиспансері з’явилося нове високоточне обладнання. Відтепер жителі області у клініко-діагностичній лабораторії закладу можуть продіагностувати систему згортання крові та провести повний імунохімічній аналіз біологічних рідин людини.

Тут встановлені аналізатор коагуметричний «Sysmex CA 50», для діагностики системи згортання крові, та гематологічний аналізатор «Sysmex ХР-300». Якість отриманого аналізу підвищується за рахунок високочутливої апаратури та реагентів, що дозволяють проводити диференційну діагностику захворювання. Прилади виготовлені у Японії.

Також з’явився й унікальний на теренах Чернігівщини аналізатор «Liason», виробництва Італії, призначений для проведення імунохімічного аналізу біологічних рідин людини.

Поява такого обладнання дозволяє проводити дослідження на наявність клінічно значущих інфекційних маркерів. Це необхідно для діагностики серцево-судинних захворювань. Зокрема, гіпертонії, цукрового діабету, онкомаркерів, маркерів остеопорозу, анемії, визначення гормонів щитовидної залози, репродуктивної функції та багато іншого. Перевага цих апаратів у тому, що вони дають можливість отримати результат за 15 хвилин і майже вдвічі дешевше.

Вартість такого медичного комплексу складає близько 90 тисяч євро. Ця сума була надана благодійним фондом «Доступні ліки», з яким диспансер співпрацює не один рік.

Наразі, у лабораторії працюють 2 лікарі вищої категорії та 5 лаборантів.

У планах медичного закладу — створення оперативного центру забору крові.

«На сьогодні цей медичний заклад інтенсивно розвивається. У свою чергу обласна державна адміністрація максимально сприятиме його діяльності. Адже модернізація у сфері медичного обслуговування надзвичайно важлива. Усім відомо, що правильно встановлений діагноз — це запорука ефективного лікування», — підкреслив в.о. голови облдержадміністрації Сергій Журман під час відкриття діагностичної лабораторії.

 

 

версія для друку