українська російська англійська
За 9 місяців експорт с/г продукції Волині сягнув 3,5 млрд. дол.
15.10.2014 | 12:27
ВОЛИНСЬКА ОДА

Розвиток сільського господарства, а на його базі – і переробки агарної продукції, - є стратегічним пріоритетом у життєдіяльності Волинської області. На цьому наголосив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, вітаючи учасників конференції «Перспективи галузі сільського господарства в рамках підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», яка відбулася у Луцьку 14 жовтня.

Захід, організований Волинською Торгово-промисловою палатою, зібрав за круглим столом провідних науковців, підприємців, представників Української Торгово-промислової палати, профільних міністерств та відомств.

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик розповів, що розвиток сільського господарства та переробки продукції є оптимальним на теренах області. Ці дві галузі є партнерськими, посилення їх ролі дасть поштовх до зростання економки, появи нових робочих місць, зростання надходження податків. Їх підтримка, поряд із розвитком інфраструктури та туризм,  є основними напрямками у роботі обласної влади.

Україна підписала Угоду про Асоціацію з Європейським Союзом. Наша держава має два роки для того, аби адаптуватися до вимог ЄС, у тому числі і щодо аграрної продукції. «Однак за 9 місяців цього року експорт волинської сільськогосподарської продукції до країн ЄС зріс на 18% у порівнянні з минулим роком та сягнув 3,5 млрд. дол. США. Вперше ми маємо позитивне сальдо», - підкреслив він.

«Ми усі розуміємо, які ринки і які перспективи відкриває перед нами європейська спільнота, кордони для українських товарів стають все прозорішими. Однак входження виробників до Євросоюзу вимагає від їх товару високої якості, дотримання стандартів та вимог, прийнятих у наших західних сусідів», - наголосив Володимир Гунчик.

Сторони підписали Меморандум про співпрацю між Волинською облдержадміністрацією, обласною радою, Торгово-промисловою палатою України та Волинською торгово-промисловою палатою.

У рамках конференції її учасники обговорили  торговельні преференції з боку ЄС для української сільськогосподарської продукції, нормативно-правове регулювання ринку харчової та с/г промисловості, перспективи розширення ринків збуту до ЄС і нові вимоги до якості продукції сільського господарства.

версія для друку