українська російська англійська
Реформу МВС Уряд розгляне найближчим часом, – Арсен Аваков
15.10.2014 | 18:06
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Проект планують розглянути ще до проведення позачергових виборів до Верховної Ради. Про це глав МВС заявив сьогодні, 15 жовтня, під час робочого візиту на Харківщину.

За його словами, на засіданні Кабінету Міністрів України буде розглянута значно ширша презентація, ніж та, яка була представлена раніше. Презентацію реформи здійснить харківський правозахисник Євген Захаров, чия група працювала над проектом. Проект планують розглянути ще до проведення позачергових виборів до Верховної Ради.

«Тобто ми всі рішення, які залежать від Уряду, приймемо ще в цю політичну каденцію», – наголосив Арсен Аваков.

Глава МВС підкреслив, що ключовим моментом реформи є зміщення акцентів у діяльності правоохоронців: від «тиснути і кришувати» до «служити і захищати». Від цієї парадигми залежатимуть і зміни у структурі відомства.

Зокрема, планується прибрати все зайве – підрозділи БОЗ, транспортної міліції, ветеринарної міліції тощо. Крім того, заплановані зміни до нормативних актів, що регламентує їх діяльність – як до постанов Кабінету Міністрів, так і в ряд законів України. Натомість пріоритетними напрямками визначені охорона громадського порядку, зміна структури слідчих управлінь, протидія незаконному обігу наркотиків.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що реформа МВС – це не «момент змаху чарівною паличкою», а система дій, яка має тривати пару років, якщо мова йде про структурні зміни. Коли ж мова йде про кадрові зміни, то процес може тривати багато років, адже йдеться про іншу підготовку кадрів, зміни у психіці, оплаті праці. Реформа також передбачає приблизно 30-відсоткове скорочення складу МВС, розатестацію частини посад тощо. В погонах і зі зброєю, залишаться лише працівники частини підрозділів МВС, решта будуть цивільними.

«Таких речей багато і цей процес – надовго», – зазначив Арсен Аваков.

 

 

версія для друку