українська російська англійська
У Рівному розпочато збір посадових осіб, відповідальних за організацію цивільного захисту
16.10.2014 | 09:44
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

15 жовтня у місті Рівне розпочався збір посадових осіб, відповідальних за питання організації заходів цивільного захисту місцевих органів виконавчої влади та територіальних органів ДСНС України. Метою даного заходу є налагодження ефективної взаємодії між територіальними органами управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій та органами місцевої виконавчої влади, обмін досвідом, а також вивчення основних змін у законодавстві, що стосуються сфери цивільного захисту.

У відкритті зборів взяли участь заступник Голови ДСНС України генерал-майор служби цивільного захисту Василь Стоєцький та перший заступник голови облдержадміністрації Юрій Приварський. У своєму слові заступник очільника області, зокрема, зазначив: - «Вибір нашої області для проведення даного заходу є не випадковим, адже на території Рівненщини розташовано 460 потенційно-небезпечних об’єктів, 10 з яких є хімічно-небезпечними. Органами місцевої влади спільно зі службами цивільного захисту вироблено надійний алгоритм дій, що дозволяє в цей непростий час забезпечувати належне функціонування усіх систем життєзабезпечення регіону та тримати ситуацію на постійному контролі». Також Юрій Приварський побажав учасникам зборів плідної праці та вирішення всіх нагальних проблем у сфері цивільного захисту населення і територій держави від будь-яких надзвичайних ситуацій.

У свою чергу заступник Голови ДСНС України Василь Стоєцький зазначив, що під час зборів необхідно вирішити багато питань щодо планування роботи та здійснення заходів, які реалізуються Державною службою України з надзвичайних ситуацій щодо вдосконалення єдиної системи цивільного захисту, а також проаналізувати проведення роботи у даному напрямку за поточний рік та визначити пріоритетні завдання на майбутнє. «Сьогодні Єдина державна система цивільного захисту працює в особливому режимі. І вимоги керівництва держави до служб цивільного захисту щодо забезпечення безпечної життєдіяльності населення серйозно зросли. На найближчий період головними завданнями нашої служби є вирішення проблем соціального захисту та допомоги внутрішньо переміщеним особам, забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час виборчої кампанії, а також вжиття превентивних заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям під час осінньо-зимового періоду», -  наголосив генерал-майор служби цивільного захисту Василь Стоєцький.

В ході теоретичної частини зборів було розглянуто питання планування діяльності єдиної державної системи цивільного захисту на особливий період; результати здійснення державного контролю місцевими державними адміністраціями за виконанням інженерно-технічних заходів цивільного захисту під час будівництва будинків, споруд, розміщення інших господарських об'єктів, інженерних та транспортних комунікацій; показники реалізації заходів радіаційного, хімічного та медико-біологічного захисту населення у регіонах; стан практичного впровадження положень Кодексу цивільного захисту щодо організації навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях та проведення евакуації населення, а також проблемні питання щодо експлуатаційно-технічного обслуговування, реконструкції та модернізації регіональних та локальних систем оповіщення цивільного захисту. Учасники зборів обмінялися досвідом щодо підготовки та проведення навчань з органами управління і силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, організацією радіаційного, хімічного та медико-біологічного захисту населення, а також роботою щодо впровадженню інженерно-технічних заходів цивільного захисту у складі проектної  документації тощо.

Після засідання для учасників зборів було проведено практичне заняття на захисній споруді Національного університету водного господарства та природокористування. Гостям було продемонстровано заходи з приведення сховища у готовність до використання за призначенням, а також ознайомлено з особливостями технічного обслуговування систем та обладнання.

По завершенні першого дня зборів заступник Голови ДСНС Василь Стоєцький відвідав підрозділи Рівненського гарнізону Служби порятунку, зокрема аварійно-рятувальний загін спеціального призначення у с. Городище, перевірив їх готовність до дій в умовах осінньо-зимового періоду, а також ознайомився з ходом робіт на об’єктах будівництва та реконструкції ГУ ДСНС області.

 

версія для друку