українська російська англійська
Мінагрополітики: Відвантаження зерна в Одеському порту проходить з випередженням графіків
16.10.2014 | 15:35
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

За інформацію керівництва ДП “Одеський морський торговельний порт”, відвантаження зерна наразі проходить з випередженням графіків минулого року.

Так, з 1.07.2014 по 14.10.14 було відвантажено 9975,4 тис. тонн зернових культур (за аналогічний період минулого року цифра складала 7396,4 тис. тонн), 4,5 тис. тонн соняшнику (2,7 тис. тонн за аналогічний період 2013 року) та 1512,2 тис. тонн олійних культур (1512,1 тис. тонн за аналогічний період минулого року).

Крім того, Державною ветеринарною та фітосанітарною службою вживаються всі можливі заходи щодо прискорення здійснення фітосанітарних процедур.

Разом з цим, ряд суб’єктів господарювання, не бажаючи дотримуватись вимог чинного законодавства у сфері карантину рослин, створюють штучні проблеми при переміщенні зерна, які ускладнюють процедури визначення фітосанітарного стану зернових, як при переміщенні зерна в межах країни, так і при експорті.

Слід зазначити, що наразі вносяться зміни до низки нормативних актів задля попередження простою транспортних засобів при інспектуванні. Зокрема, в рамках проекту постанови Кабінету Міністрів України “Деякі питання дерегуляції господарської діяльності”, вносяться зміни до Порядку проведення огляду, обстеження, аналізу, фумігації та інспектування об’єктів регулювання у сфері карантину рослин. Це надасть змогу попередити простої транспортних засобів при проведенні фітосанітарних процедур.

 

версія для друку