українська російська англійська
Україну, Румунію і Грузію з’єднав новий транспортний маршрут – поромна лінія Іллічівськ – Констанца – Батумі
16.10.2014 | 17:23
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ

Між Україною, Румунією та Грузією відкрито новий транспортний маршрут – регулярну автомобільно-вантажну поромну лінію Іллічівськ – Констанца – Батумі. У церемонії прийому першого рейсу нового міжнародного поромного сполучення у місті Констанца (Румунія) взяли участь Держсекретар Міністерства закордонних справ Румунії Богдан Ауреску, Держсекретар Міністерства транспорту Румунії Юліан Матакі, заступник Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Оксана Рейтер, заступник Міністра економіки та сталого розвитку Грузії НатіяМікеладзе.

За словами заступника Міністра з питань євроінтеграції, Міністерство інфраструктури України підтримує ініціативи та розвиток поромних перевезень.

«Відкриття цієї поромної лінії сприятиме більш повній реалізації можливостей і перспектив співробітництва у сфері інтермодальних перевезень у міжнародному сполученні, а також дозволить ще на крок наблизитися до створення універсальних міжнародних транспортних мереж, що об’єднують Азію і Європу, країни Чорноморського, Каспійського і Середземноморського регіонів», - сказала Оксана Рейтер.

Заступник Міністра зауважила, що Мінінфраструктури приділяє значну увагу розвиткові перевезень по воді, які відіграють величезну роль у торгово-економічних зв’язках між морськими країнами, зокрема, у даному випадку між Україною, Грузією та Румунією, та у співпраці держави і бізнесу.

«Україна та Грузія – дві країни, які підписали Угоду про асоціацію, які також є країнами Східного партнерства та на сьогодні мають практично єдині умови співпраці з Європейським Союзом. Також у нас багато спільного з Румунією - обидві країни знаходяться на перетині морських і річкових шляхів, на перетині шляхів з Європи в Азію. Отже, цей транзитний напрямок допоможе у залученні вантажів та є дуже перспективним, що особливо важливо в умовах запровадження нових більш комфортних правил торгівлі між Україною та державами-членами ЄС. І будь-яка ініціатива бізнесу щодо його розвитку – це значний внесок у розширення міжнародної співпраці та міжнародних відносин», - зазначила Оксана Рейтер.

До того ж цей вид транспортування вантажів є одним з найдешевших та екологічних, що відповідає глобальним викликам сучасної ринкової економіки.

Лінію Іллічівськ (Україна) – Констанца (Румунія) – Батумі (Грузія) обслуговуватиме пором української судноплавної компанії «Укрферрі». Пором розрахований на 150 пасажирських місць та 85 сімнадцятиметрових автомобілів ТIR, або 51 вагон та 45 автомобілів ТIR.

 

версія для друку