українська російська англійська
Європейський інвестиційний банк підтримає Україну у відновленні Донбасу
17.10.2014 | 08:32
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ

16 жовтня відбулася зустріч Міністра фінансів України Олександра Шлапака з Віце-президентом Європейського інвестиційного банку Ласло Бороняєм.

Зокрема, обговорювалися інвестиційні проекти в енергетичному, гуманітарному секторі, транспортній та муніципальній інфраструктурі, виняткові заходи ЄІБ щодо кредитної підтримки України: кредитна лінія «Екстраординарна позика на відновлення України», збільшення фінансування з боку ЄІБ та укладання угод за новими проектами в Україні.

Олександр Шлапак подякував Європейському інвестиційному банку в особі Ласло Бороняя за підтримку, яку Банк надає Україні і зазначив, що із задоволенням обговорить подальшу співпрацю України із ЄІБ.

Як зазначив, Віце-президент Європейського інвестиційного банку Ласло Бороняй цього року було підтримано один проект - «Бескидський залізничний тунель (Україна)» (гарантійна угода була ратифікована Верховною Радою України 2 вересня). Проте у планах вже шість нових програм у рамках співпраці між Україною та Європейським інвестиційним банком.

Першочерговим є проект з відновлення інфраструктури територій, постраждалих від бойових дій на Сході України та задоволення першочергових потреб тимчасово переміщених осіб.

«Ми вам дуже вдячні за започаткування проекту з відновлення Донбасу. Наскільки я розумію, сам проект буде дещо відрізнятися від інших, оскільки Україна хотіла б розпочати його якомога швидше. Варто було б домовитися зараз, яку дорожню карту ми для себе випишемо, щоб уже в грудні розпочати проект», - зазначив Олександр Шлапак.

Ласло Бороняй пояснив, що як перший крок пропонується загальна позика, яка не вимагає детальної форми. Крім того, для реалізації даного проекту ЄІБ прагне заручитися співпрацею з боку інших фінансових інституцій.

«Я хочу ще раз запевнити, що з нашого боку буде повна співпраця і підтримка цих проектів і планів, і вона не обмежується виключно реабілітацією східних регіонів України. На майбутнє ми плануємо розширювати обсяги нашого партнерства з розумінням того, що в  майбутньому Україна може стати членом Європейського Союзу. Тому що я думаю, що інтереси ЄС та України  повністю співпадають. Вони полягають в тому, щоб Україна була стабільною та розвивалася і в це в інтересах як України, Україна – частина Європи. І саме тому ми працюємо разом», - запевнив Віце-президент Європейського інвестиційного банку.

 

версія для друку