українська російська англійська
НКЦПФР завершила роботу над встановленням ознак фіктивності емітентів цінних паперів
17.10.2014 | 12:03
ПРЕС-СЛУЖБА НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила «Положення про встановлення ознак фіктивності емітентів цінних паперів та включення таких емітентів до переліку (списку) емітентів, що мають ознаки фіктивності», на своєму традиційному засіданні, що відбулося 14 жовтня 2014 року.

«Наразі Комісією встановлено чіткий перелік критеріїв визначення ознак фіктивності емітента та його цінних паперів, що є, в свою чергу, підставою для включення до переліку учасників ринку, що мають такі ознаки. Даний Перелік є відкритою та доступною базою для всіх охочих, до якої будуть вноситись емітенти, що не дотримується чи навмисно порушують встановлені норми чинного законодавства у своїй діяльності», – розповіла Алла Папаіка, директор Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР.

Важливо, що формування, ведення та внесення змін до Переліку буде здійснювати Комісія в електронному вигляді та публікувати таку інформацію на своєму веб-сайті. Бути виключеним з цього списку емітент може бути у разі, якщо надасть до регулятора документи, що підтверджують усунення підстав для визнання його таким, що має ознаки фіктивності.

Зауважимо, що до ознак фіктивності належать факт відсутності емітента за місцезнаходженням, неподання емітентом до Комісії регулярної інформації, нескликання акціонерним товариством загальних зборів акціонерів протягом двох років поспіль та інше.

За словами Алли Папаіки, зазначене Положення приведено у відповідність до вимог Податкового кодексу України. Так, внесення та виключення емітента до/з Переліку здійснюються на підставі спільного рішення Державної фіскальної служби та Комісії.

Додамо, що документ Комісії вже погоджено з Міністерством фінансів України та Державною фіскальною службою і найближчим часом буде направлено до Міністерства юстиції для проходження державної реєстрації.

 

 

версія для друку