українська російська англійська
Декларація Конгресу місцевих та регіональних влад РЄ щодо сепаратистської напруги в Україні та сусідніх країнах
17.10.2014 | 15:44
Прес-служба Міністерства закордонних справ

16 жовтня 2014 року в рамках 27-ої жовтневої сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи (Конгрес РЄ), відбулися дебати на тему «Сепаратистська напруга в Україні та сусідніх країнах».

У ході дискусії більшість делегатів виступили на підтримку України, її територіальної цілісності та непорушності кордонів, та засудила дії РФ.

За результатами дебатів було ухвалено Декларацію Конгресу, в якій офіційно визнається військове втручання Російської Федерації у події в Україні. «Конгрес засуджує будь-яку форму військового вторгнення Росії на Схід України, а також всі інші форми тиску Росії на її сусідів», - йдеться в документі.

«Безпека континенту поставлена під серйозну загрозу через порушення міжнародних норм та принципів з боку Росії... Збройний сепаратизм, який підтримують найманці та іноземні війська, йде всупереч усьому, що підтримує Конгрес», - зазначено також в декларації.

Органи Раді Європи послідовно підтримують територіальну цілісність України та засуджують російську агресію проти нашої держави.

 

Неофіційний переклад

Декларація щодо сепаратистської напруги в Україні та сусідніх країнах

1.            У дусі «Кишинівської декларації», ухваленої Комітетом з моніторингу за виконанням обов’язків та домовленостей країнами-учасницями Європейської Хартії місцевого самоврядування, Конгрес висловлює серйозне занепокоєння у зв’язку із ситуацією в Україні та інших країнах регіону.

2.            Під час останньої сесії Конгрес засудив анексію Криму та міста Севастополь Російською Федерацією.

3.            Сьогодні Конгрес засуджує військове втручання Росії на Схід України, а також засуджує усі форми тиску зі сторони РФ на своїх сусідів.

4.            Безпека всього континенту опинилась під серйозною загрозою через постійні порушення РФ міжнародного права, норм та принципів РЄ, під якими вона підписалась, приєднуючись до Організації.

5.            Ми працювали роками над покращенням місцевого та регіонального самоврядування в Європі. Переконані, що субсидіарність як розширення повноважень на місцях приносить користь усім рівням управління. Ось чому ми заохочуємо українську владу продовжувати реформи з метою поглиблення місцевої та регіональної демократії у відповідності до рекомендацій Конгресу у цьому зв’язку. Конгрес продовжуватиме докладати зусилля для супроводу цих реформ.

6.            Принципи міжнародного права, такі як територіальна цілісність, суверенітет та непорушність міжнародно визнаних кордонів є імперативними для мирного врегулювання конфліктів в Грузії, України, Азербайджані та Республіці Молдова, які стикаються з сепаратизмом. Озброєний сепаратизм, який підтримується найманцями та інтервенцією іноземних збройних сил, йде всупереч тому, за що виступає Конгрес, та створив гуманітарну кризу, яку національна влада та міжнародна спільнота мають разом вирішувати.

7.            Конгрес закликає до міжнародного та всебічного міжнародного розслідування щодо порушень прав людини, скоєних в Україні під час та з часу подій на Майдані в лютому 2014 року.

8.            Конгрес підтримує ініціативи та діяльність Генерального секретаря РЄ та інших органів, які спрямовані на підтримку мирного врегулювання в Україні.

9.            Те, що трапилось у Криму (Україна), у Південній Осетії та Абхазії (Грузія), в Придністров’ї (Республіка Молдова) і те, що відбувається сьогодні на Сході України, діаметрально протилежне тій регіональній Європі, яку ми прагнемо побудувати. У той же час, Конгрес знову підтверджує свою відданість мирному діалогу на основі Європейських цінностей, особливо дотримання прав людини, у т.ч. мовних прав національних менших. Що стосується Сходу України, припинення вогню було погоджено у Мінську між різними сторонами, залученими у конфлікт. Це припинення вогню має бути ефективно та комплексно реалізовано та за ним має слідувати політичний діалог для надання можливості Україні відновити свою територіальну цілісність.

 

 

версія для друку