українська російська англійська
Арсеній Яценюк вважає за необхідне запровадити компенсацію відсоткової ставки за кредитами для аграріїв
17.10.2014 | 18:01
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає за необхідне запровадити, як допомогу аграріям, програму часткової компенсації з бюджету відсоткових ставок за кредитами. Про це Глава Уряду сказав у п’ятницю, 17 жовтня, під час зустрічі з виробниками сільськогосподарської продукції Полтавської області, головами районних і сільських асоціацій сільгоспвиробників і фермерів.

За його словами, це «найменш корумпований і найбільш ефективний механізм» - «щоб держава компенсувала, в залежності від нашого ресурсу, наприклад, 50% загальної відсоткової ставки».

Глава Уряду також повідомив, що в рамках роботи Уряду та Національного банку ставиться завдання компенсації процентної ставки і надання гривневих кредитів для аграрного сектору: «Щоб не заганяти аграрний сектор в доларову залежність і давати можливість людям працювати, платити менше процентів і отримувати кредитні ресурси на довші терміни».

Арсеній Яценюк зазначив, що внутрішні та експортні ціни на сільгосппродукцію безпосередньо прив’язані до ключової біржі – Чиказької біржі, на якій проходить 75% всіх товарних аграрних оборудок: «Якщо біржа падає, у нас об'єктивно так само падає ціна, і навпаки».

«Якщо падає зовнішня ціна, завдання держави – підтримати сільгоспвиробника через прямі закупівлі, ф'ючерси, дати можливість пройти певний період часу, отримати додаткові ресурси. Таким чином, з одного боку, купити нам в державні резерви зерно, а сільгосптоваровиробникам - отримати додаткові фінансові ресурси», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Він зазначив, що триває дискусія з представниками аграрного сектору щодо зміни системи оподаткування. Глава Уряду нагадав, що зараз працює система спецрахунків по податку на додану вартість. Він наголосив на необхідності зміни цієї системи на режим прямих дотацій з державного бюджету. Проте, за його словами, це буде можливо після подолання корупції: «Якщо прибрати деперсоніфікований механізм, де чиновник не має відношення до отримання коштів, які акумулюються на рахунках сільгоспвиробників як невідшкодований ПДВ, думаю, будуть проблеми. На кожну гривню щось прийдеться віддавати, щоб її назад отримати».

Із огляду на це, за словами Глави Уряду, він прийняв рішення не проводити зміни системи оподаткування на 2015 рік: «Якщо переводити сільськогосподарський сектор на загальну систему оподаткування, то ми повинні тоді відразу запровадити адресну систему сільськогосподарських дотацій, яка є автоматична, дуже проста, яка не передбачає корупції і де безпосередньо товаровиробник зможе отримати кошти з державного бюджету. Ми не готові запровадити таку систему в 2015 році. А якщо не готова система, то ламати все те, що сьогодні працює, і не створити нічого нового – призведе тільки до складнощів у розвитку аграрного сектору».

Арсеній Яценюк підкреслив, що протягом 2015 року необхідно підготуватися «до нової системи підтримки сільгоспвиробників через прямі бюджетні дотації».

Прем’єр-міністр наголосив, що Україна є одним із ключових гравців на світовому аграрному ринку: «Вважаю, що одне з завдань майбутнього Уряду і майбутньої української влади - щоб Україна стала не просто гравцем, а тим, хто визначає світову продовольчу політику. Разом з США і Канадою ми можемо формувати найпотужніший світовий продовольчий і зерновий пул».

Глава Уряду повідомив, що провів низку переговорів із західними партнерами щодо інвестицій в українське сільське господарство: «Аграрний сектор є дуже привабливим для інвестицій. В цьому зацікавлені наші західні партнери і в цьому зацікавлені в першу чергу ми».

Арсеній Яценюк зазначив, що чотири американські фонди розпочали процедуру приватного розміщення на біржах акцій української компанії UkrLandFarming, «і є зацікавленість в придбанні акцій української аграрної компанії»: «На фоні війни в країні, на фоні надскладної ситуації дуже важливо, що є певні ознаки зацікавленості інвесторів, щоб заходити в український аграрний сектор».

У рамках робочої поїздки на Полтавщину Арсеній Яценюк відвідав СП «Нібулон» в селі Жовтневе, де ознайомився з технологіями зберігання зернових та олійних, із процесом автоматичного визначення якості зерна. Глава Уряду також відвідав Лубенський молочний завод. Він ознайомився з роботою апаратного цеху, цеху розливу готової продукції, новітніми технологіями переробки молока.

 

версія для друку