українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Домовленості щодо газу буде досягнуто тільки коли будуть поставлені підписи "Нафтогазу" і "Газпрому"
19.10.2014 | 20:40
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Говорити про те, що ми досягли домовленості, рано. Домовленості – це тоді, коли стоять підписи «Газпрому» і «Нафтогазу» і коли пішов газ», - сказав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в ефірі програми «Факти тижня з Оксаною Соколовою» на телеканалі ICTV у неділю, 19 жовтня.

«У мене немає жодної підстави вірити Путіну», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк нагадав, що українська сторона подала за останні чотири місяці три позови проти Росії. Перший позов подано до Стокгольмського арбітражного суду з метою оскаржити ціну на газ у 500 доларів США, передбачену базовим контрактом, зобов’язати «Газпром» зменшити ціну і віддати Україні переплату 6 мільярдів доларів. Другим позовом українська сторона просить Стокгольмський арбітраж прийняти тимчасове рішення, яким встановити на зимовий період тимчасову ціну і тимчасові умови оплати за газ.

«Третій позов – це позов за транзитом. Ми не будемо дотувати російський «Газпром» і тому вимагаємо, щоб ціна на транзит була ринковою», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Окрім судового рішення, за словами Глави Уряду, є інший варіант - підписання тимчасової угоди: «Про це говорилося в Мілані, але поки що немає рішення»: «Я підтримую і судовий варіант, і тимчасову угоду. У рамках тимчасової угоди ми готові до ринкового підходу. Нам не треба подачок - є ринок, є ціна, і ми так, як ми платимо нашим європейським партнерам, готові платити росіянам. Але не через шантаж».

Арсеній Яценюк підкреслив, що Україна та ЄС напрацювали спільну позицію: «Якщо ми досягнемо можливості підписати угоду, підпишемо. Якщо ні, то тут Європа нам повинна допомогти через збільшення обсягу реверсу. Європа може збільшити обсяг реверсу, і весь необхідний газ ми можемо далі закупати в Європі».

 

 

версія для друку