українська російська англійська
Валерій Пятницький: Цього року відбувся прорив у партнерстві України з ОЕСР
20.10.2014 | 15:04
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Співпраця України з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) є довгостроковою, проте, прорив у партнерстві відбувся саме цього року. Отже, український Уряд очікує на підтримку з боку ОЕСР у тих реформах, які здійснюються сьогодні в державі. На цьому наголосив в. о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій Пятницький під час засідання координаційної ради у зв’язках з Організацією економічного співробітництва та розвитку, присвяченому презентації стану та перспектив реалізації ІІІ фази Проекту ОЕСР «Стратегія секторної конкурентоспроможності для України» та Проекту ОЕСР «Створення умов для започаткування схеми гарантування кредиту для малих і середніх підприємств в агробізнесі».

«Наше співробітництво триває вже 17 років, і 12 березня цього року Радою ОЕСР було прийнято рішення про поглиблення співпраці з Україною, яке свідчить про новий етап у наших відносинах. В умовах сьогоднішніх трансформацій, які відбуваються в Україні, особливо в частині гармонізації нашого законодавства, інституцій – взагалі всіх сфер життя – з європейськими правилами, зрозуміло, що наша держава потребує суттєвої підтримки, залучення якісної експертної допомоги, яку ми можемо отримати від такої поважної інституції, як ОЕСР», – зазначив Валерій Пятницький.

Він також додав, що реалізація Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та ОЕСР, який був підписаний 7 жовтня 2014 року, дозволить поглибити співпрацю у таких напрямах: поліпшення ділового й інвестиційного клімату, розвиток малих і середніх підприємств та зеленої економіки, удосконалення системи державного управління, оподаткування й статистики, боротьба з корупцією та удосконалення конкурентного законодавства. За його словами, задля побудови в Україні економіки без корупції, що ґрунтується на принципах демократії, комфорту для бізнесу та європейських цінностей, і подолання наслідків конфлікту на Сході України, визначені в Меморандумі заходи мають виконуватися вже сьогодні.

Своєю чергою Голова Євразійської програми конкурентоспроможності ОЕСР Антоніо Сомма зауважив, що Меморандум є ключовим орієнтиром для поглиблення співробітництва між Україною та ОЕСР, розширення напрямів співпраці та збільшення кількості спільних проектів.  

Він також підкреслив: той факт, що Україна визначила пріоритети у співробітництві, підвищить ефективність реалізації спільних проектів. 

«Я дуже радію з того факту, що на додаток до підписання цих домовленостей, українські державні органи чітко визначили пріоритети, які будуть реалізовуватися: інвестування, боротьба з корупцією і політика у сфері державних підприємств. І ми вже знаємо, яка робота відбувається в рамках цих пріоритетів. Координаційна рада має стати платформою, яку Україна використовуватиме для координації реалізації та моніторингу всіх заходів у рамках співробітництва з ОЕСР, визначених у Меморандумі», – резюмував Голова Євразійської програми конкурентоспроможності.

 

версія для друку