українська російська англійська
Українці матимуть змогу оформити спадщину у сільських радах
20.10.2014 | 16:18
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У понеділок, 20 жовтня, Верховна Рада України ухвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування».

Перед обговоренням проекту закону в Парламенті Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд України безпосередньо брав участь у підготовці цього документа.

«Мета законопроекту дуже проста: передати сільським і селищним радам право вчинення нотаріальних дій. Уряд підтримує це рішення», - сказав Арсеній Яценюк.

Міністр юстиції України Павло Петренко під час обговорення документа наголосив, що закон дає змогу селянам оформлювати спадщину в місцевих органах влади, скасовує обов’язкову оцінку майна при спадкуванні та ліквідовує корупційні схеми «оціночної мафії».

Павло Петренко підкреслив, що закон наділяє органи місцевого самоврядування повноваженнями оформлювати права на спадщину та реєструвати права на успадковане мешканцями сільських населених пунктів нерухоме майно. При цьому, Міністерству юстиції доручено провести стажування спеціалістів органів місцевого самоврядування, які займатимуться наданням цих послуг.

«Ми надаємо серйозні повноваження місцевим органам влади. Це серйозна відповідальність, і вони мають нею скористатися. Селищний голова, який дбає про свою громаду, направить уповноваженого працівника на стажування, він отримає посвідчення і буде надавати такі послуги», - наголосив Павло Петренко.

При цьому, наголосив Міністр юстиції, існуюча система державних нотаріусів, які до цього опікувалися питаннями спадкування, залишається незмінною: «Система  державних нотаріусів продовжить працювати. У громадян є альтернативне право: вони або підуть у сільську раду і оформлять своє право на спадщину, або поїдуть до державного нотаріуса».

 

 

версія для друку