українська російська англійська
МОЗ України розблокувало процедури держзакупівель і виконало доручення Уряду
21.10.2014 | 15:00
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

МОЗ України розблокувало процедури держзакупівель і виконало доручення Уряду. Про це повідомила заступник Міністра охорони здоров’я України Альона Терещенко під час зустрічі з представниками пацієнтських організацій.

За її словами, протягом відведеного Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком терміну в 21 день на проведення необхідних процедур із розблокування державних закупівель, МОЗ України долучило до процедури торгів 651,5 млн. грн., що загалом нині становить 1 млрд. 521,5 млн. грн. із виділених державою 2,16 млрд. грн.

МОЗ України вже уклало договорів на постачання ліків на 674,4 млн. грн. – на 1 жовтня 2014 року ця сума становила лише 105 млн. грн. Серед напрямків, за якими укладено договори: доросла онкологія, дитяча гемофілія, ліки та вироби для трансплантації, ліки по репродуктивному здоров’ю, ДЦП, нанізм, вакцини (пентакcим, поліомієлітна вакцина) тощо.

Альона Терещенко також повідомила, що за цей термін спільно з Антимонопольним комітетом вдалося вивільнити 497 млн. грн., призначених для держзакупівель, які були заблоковані різного роду скаргами учасників торгів.

Вже найближчим часом відбудеться розкриття ще близько 50 пропозицій учасників державних закупівель, що дозволить МОЗ України укласти угоди на суму понад 1,774 млрд. грн., що складе 82,13% загальної суми, виділеної МОЗ України на державні закупівлі.

«Таким чином до кінця року ми зможемо отримати необхідні ліки і розподілити їх між регіонами. Нині ж за рахунок оперативного перерозподілу ліків з інших регіонів та гуманітарної допомоги від міжнародних донорів нам вдається фактично за усіма напрямками медичного забезпечення мати в наявності лікарські засоби та засоби медичного призначення у медичних закладах. Тому сьогодні немає причин пацієнтам турбуватися про критичну нестачу ліків», – зазначила Альона Терещенко.  

Щодо можливості передачі державних закупівель від МОЗ України до Державної служби України з надзвичайних ситуацій Альона Терещенко повідомила, що МОЗ України вважає ризикованим передавати нині такі функції до інших відомств, оскільки оформлення відповідних процедур займе щонайменше декілька місяців, а оголошені МОЗ України торги пройдуть швидше.

 

 

версія для друку