українська російська англійська
Голова Державної виконавчої служби прозвітував за останні 7 місяців діяльності відомства
21.10.2014 | 16:47
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кардинальна зміна системи і процедури виконавчого провадження, боротьба з корупцією, підвищення соціального статусу держаного виконавця, оптимізація роботи – основні напрямки діяльності Державної виконавчої служби за останні 7 місяців. На цьому наголосив Голова відомства Дмитро Сторожук на брифінгу в Будинку Уряду.

Він нагадав, що в перші місяці роботи новою командою зруйновано найбільшу корупційну систему – реалізація арештованого та конфіскованого майна, «яка приносила мільйонні та мільярдні прибутки колишнім очільникам Міністерства юстиції».

За словами Дмитра Сторожука, новостворена система електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) довела свою ефективність. Очільник відомства повідомив, що за 6 місяців роботи системи проведено 2 тис. он-лайн аукціонів, продано товарів на 95 млн. грн., у результаті чого надходження до бюджету склали близько 10 млн. грн. Рекордсменами з продажу є Запорізька та Львівська області і м. Київ. На сьогодні у систему внесено понад 8 тис. лотів на загальну суму 1,5 млрд. грн. різноманітних товарів.

Він відзначив популярність електронних торгів, свідченням чого є 605 тис. переглядів веб-сайту СЕТАМ та 15 тис. заявок на участь у торгах.

Дмитро Сторожук також наголосив на важливості виявлення порушень працівниками Служби та боротьби з корупцією і притягнення винних до відповідальності.

За його словами, на сьогодні порушено 62 кримінальних провадження за фактом хабарництва, зловживання службовим становищем, підробки документів. По 8 посадовим особам Державної виконавчої служби винесено вироки судів щодо позбавлення волі або накладення відповідних штрафів. Крім того, Дмитро Сторожук підписав 14 подань до Міністра юстиції на звільнення керівників обласних служб, із яких 7 уже звільнено. «І цей процес триває. Поки ми не змінимо кардинально систему – ми будемо постійно боротися, щоб у Службі не було корупції», - зазначив він.

Водночас Голова відомства наголосив на необхідності встановлення відповідної заробітної плати для держаних виконавців. «Ми подали до Верховної Ради законопроект, який пройшов перше читання, щодо повернення до Державної виконавчої служби 50% виконавчого збору та підвищення винагороди державному виконавцю в більш ніж 10 разів», - повідомив Дмитро Сторожук. 

Крім того, за його словами, спрощено доступ до професії, щоб «всі, хто хоче працювати у структурі державної служби, міг прийти на роботу».

Дмитро Сторожук також відзначив, що відомство «не стоїть осторонь тих процесів, які відбуваються у державі, і максимально сприяє і добровольчим батальйонам, і Міністерству внутрішніх справ, і Міністерству оборони». На сьогодні Державна виконавча служба передала силам АТО близько 100 транспортних засобів.

За словами Дмитра Сторожука, серед позитивних кроків відомства – прийняття постанови КМУ, що гарантує виплату чорнобильцям і соціальним верствам населення законної пенсії, яка не виплачувалася з 2011 року. «На сьогодні порядок затверджений, створені відповідні реєстри, кожен може звернутися до Державної виконавчої служби, сформувати заборгованість, стати в чергу і виплати будуть здійснені», - сказав він.

 

версія для друку