українська російська англійська
Мінінфраструктури розраховує на реалізацію проектів з відновлення Донбасу в рамках надання фінансової допомоги від Німеччини
22.10.2014 | 13:56
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України розраховує на реалізацію окремих проектів з відновлення роботи транспортної системи на Донбасі у рамках надання 500 млн євро кредитних гарантій від Німеччини. Про це йшлося під час зустрічі фахівців відомства на чолі з заступником Міністра – керівником апарату Володимиром Корнієнком із німецькою делегацією.

Представники міністерств Німеччини приїхали до України з метою ознайомлення із пріоритетами з відновлення соціально важливих об’єктів у східних областях, на що потенційно можна залучати фінансову допомогу під ці кредитні гарантії.

Як зауважив Володимир Корнієнко, попри чисельні руйнування транспортної інфраструктури на Донбасі вдається забезпечувати порівняно стабільне перевезення вантажів і пасажирів, переважно залізницею, й на сьогодні головне завдання у цьому регіоні зберігати й надалі таку можливість.

«Важливо не переривати сполучення людей, які там залишилися, із рештою України. Й наше завдання, не зважаючи на пошкодження, забезпечити роботу транспортної системи», - наголосив заступник Міністра.

За його словами, значних руйнувань зазнали залізничні і автомобільні мостові переходи, окремі з яких вдалося тимчасово відновити, зокрема із використанням понтонних конструкцій, втім подекуди автодорожні об’єкти знищені повністю. Відтак Мінінфраструктури першочергово орієнтується на отримання відновлювальних матеріалів і техніки у рамках співпраці з Німеччиною.

Крім того, Мінінфраструктури готове надати перелік об’єктів, відбудову яких у середньостроковій перспективі теж може бути профінансовано у рамках кредитних гарантій Німеччини.

Консультації стосовно надання фінансової допомоги від Німеччини на відновлення транспортної інфраструктури триватимуть й надалі.

Загалом, як розповів керівник німецької делегації, представник Федерального міністерства економіки і енергетики Ганс-Йоахім Генкель, 500 млн євро кредитних гарантій виділяються на відновлення у першу чергу соціальних об’єктів інфраструктури Донбасу, й передбачається, що час їх покриття становитиме 12-15 років під відсоток значно нижчий ніж ринковий. Координуватиметься проект з надання цієї фінансової допомоги через Міністерство фінансів України. До початку реалізації, за словами Ганс-Йоахіма Генкеля, ще потрібно розробити процедуру укладення кредитних договорів тощо.

Такі ж зустрічі німецька делегація провела і з представниками Міністерства фінансів України, Міністерством економіки та розвитку України і Кабінетом Міністрів України.

Нагадаємо, за ініціативою канцлера Ангели Меркель Німеччиною буде виділено 500 млн євро кредитних гарантій на відбудову інфраструктури Донбасу.

версія для друку