українська російська англійська
Регіони готові до опалювального сезону. Уряд виділив дотації на постачання газу, - Арсеній Яценюк
22.10.2014 | 14:17
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив головам обласних державних адміністрацій забезпечити підключення тепла в регіонах. Про це він заявив у середу, 22 жовтня, на засіданні Кабінету Міністрів у форматі селекторної наради з головами ОДА з питань початку опалювального сезону.

Арсеній Яценюк підкреслив, що згідно з отриманим звітом, всі області «на 100% готові до включення тепла». За його словами, шість областей уже зараз увімкнули опалення.

Із 26 жовтня, зазначив він, температурні режими підуть у «мінус»: «По всій Україні, за даними Гідрометцентру, середня температура буде нижче за 8 градусів. Це означає, що всі області повинні ввімкнути опалення».

Як повідомив Глава Уряду, незважаючи на те, що розрахунки за природний газ не здійснені, Уряд з центрального бюджету дав дотацію «і перерахував кошти на те, щоби «Нафтогаз» постачав газ».

«Технічно ви готові. Газ ми забезпечили», - звернувся Арсеній Яценюк до керівників ОДА.

Він наголосив на необхідності приділити особливу увагу підключенню опалення в лікарнях, дитячих садках та школах: «Потрібен особливий контроль керівників обласних державних адміністрацій, керівників районів, щоби на технічному рівні було забезпечення підключення тепла».

Арсеній Яценюк звернувся до Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана раз на тиждень проводити селекторні наради з керівниками ОДА  для оперативного інформування, «як відбувається робота по забезпеченню теплом і світлом та  розрахунками за світло і тепло».

Керівники облдержадміністрацій під час засідання Уряду доповіли Главі Уряду про стан підготовки регіонів до осінньо-зимового опалювального сезону 2014-2015 років.

Зокрема, голова Київської ОДА Володимир Шандра повідомив, що Київщина має «практично 100% готовність до опалювального сезону». На даний момент підготовлено 748 загальноосвітніх навчальних, 466 дошкільних навчальних закладів і 206 лікарень: «Зараз вони поступово підключаються до опалення, і до п’ятниці у всіх цих об’єктах буде тепло».

Володимир Шандра додав, що всі місцеві ради у 25 районах Київщини і 12 містах обласного підпорядкування прийняли рішення про початок опалювального сезону.

Голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок поінформував, що область готова до включення тепла. Станом на сьогодні вже запущено опалення у 17% шкіл, 31% дошкільних закладів, 22%  лікувально-профілактичних закладів: «На даний момент проводиться робота із підключення житлових будинків. На п’ятницю уся соціальна сфера буде підключена до опалення», - підкреслив Сергій Рибачок

Як доповів Главі Уряду голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук, у регіоні опалення підключено: із теплом уже 59% шкіл, 67% дитячих садків, 92% лікарень і 30% житлових будинків з центральним опаленням. Віктор Бугайчук запевнив, що до 24 жовтня роботи з підключення опалення будуть виконані в повному обсязі.

 

 

 

версія для друку