українська російська англійська
Мінагрополітики: Україна звернулася до СОТ щодо порушення Росією Угоди та Міжнародних стандартів через заборону Россільгоспнагляду
23.10.2014 | 15:14
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

З 22 жовтня набрала чинності заборона Россільгоспнагляду на постачання та транзит рослинної продукції з України до Росії. Про це Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка зазначив під час брифінгу.

Основні види рослинної продукції, які експортувалися в Російську Федерацію, це - насамперед помідори, огірки, цибуля, картопля, коренеплоди, а також яблука, груші, абрикоси, вишні, черешні, сливи та персик.

За словами Міністра, в цілому за 9 місяців 2014 року плодоовочевої продукції та картоплі було завезено на територію Російської Федерації в кількості 81 тис. тонн (за весь 2013 рік 133,2 тис. тонн) на загальну суму 45,8 млн. дол.

«Таким чином, якщо заборона буде діяти до кінця поточного року втрати сільгосптоваровиробників можуть становити до 17 млн. дол., а можливі втрати після продовження дії заборони у 2015 році, можуть скласти до 62 млн. дол.», - зазначив Ігор Швайка.

Зокрема, Держветфітослужба за дорученням Міністра аграрної політики та продовольства, вивчивши ситуацію, що склалася, переконана, російська сторона вчиняючи такі дії не дотримується положень двосторонньої Угоди та Міжнародних стандартів з фітосанітарних заходів, оскільки офіційних звернень від російської сторони про порушення, до України не надходило. Про це відповідним листом поінформовано Мінекономрозвитку, яке в свою чергу вже звернулося до центру обробки запитів СОТ.

 

версія для друку