українська російська англійська
Учні мистецьких закладів проводять безстрокову благодійну акцію на підтримку захисників України
23.10.2014 | 15:45
Прес-служба Міністерства культури

В Українському домі Державна художня середня школа імені Т.Г.Шевченка в рамках безстрокової благодійної акції на підтримку захисників України – «Єднаймося», презентувала виставку-продаж творчих робіт учнів та викладачів школи.

Виставка проходила за програмою благодійної акції в підтримку сімей, чиї родичі загинули на Сході, яку проводив благодійний фонд «Серце миру». Захід активно підтримав міжнародний фонд «Український дім» та Міжнародна Дипломатична Рада в Україні.

«Ще не так давно усі ми були свідками того, як Український Дім знаходився у вирі найгарячіших подій. І дуже знаково, що нове його керівництво поновлює, освячує його у такий благородний спосіб - через мистецтво, – сказав Міністр культури України Євген Нищук на відкритті заходу. - Це чудове поєднання – коли з одного боку ми зустрічаємо тут музичне майбутнє нашої країни - чуємо голоси учнів Музичної школи ім.. М.Лисенка, а з іншого боку - наші майбутні великі художники - учні дитячої художньої школи ім.Т.Шевченка разом із вчителями презентують свої роботи. Ця потужна дитяча енергія освячує це місце, дарує надію. Та, що найголовніше, художні роботи можна не лише розглянути - за символічну ціну їх можна придбати до власної колекції і підтримати таким чином благородну мету, адже усі кошти будуть передані  тим родинам, які втратили своїх найдорожчих, підуть на потреби хлопців-бійців у АТО».

У виставці творчих робіт ДХСШ імені Т.Г.Шевченка прийняли участь 76 учнів та 30 викладачів-художників. Вони представили 125 робіт, з яких 93 учнівські роботи та 32 роботи викладачів. Всього заплановано зібрати 45000 грн. матеріальної допомоги для придбання необхідних речей для бійців АТО. За дві вечірні години дії виставки було викуплено 21 творчу роботу, з яких 17 робіт учнів та 4 роботи викладачів.

«Я захоплений побаченим, адже усі ці твори у виставкових залах надзвичайно щирі та талановиті. Саме у таких благодійних акціях ми з вами усвідомлюємо що сила мистецтва просто не має меж, це те, що справді об’єднує Україну, а присутність тут представників дипломатичного корпусу – вказує на підтримку світу. Певен, разом ми зможемо зупинити агресію, об’єднати країну та прийти до перемоги» - поділився своїм враженням Євген Нищук після перегляду  виставки.

Під час заходу найменші учні школи провели майстер-клас «Патріотичної символіки», виконали невеликі листівки, які подарували гостям акції.

Експозицію презентованої виставки доповнювала фотогалерея про імпровізовану виставку з дитячих листівок та оберегів для захисників незалежності України .

В благодійній акції прийняла участь Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М.В.Лисенка. Дівочий хор своїм ліричним музичним супроводом надав заходу тональність чарівної української мелодійності. Були виконані твори духовної музики, українські народні пісні та твори сучасних українських композиторів.

Акція триває.

 

версія для друку