українська російська англійська
Євген Нищук: Сподіваємося, новий Парламент підтримає урядовий законопроект щодо введення мораторію на будівництво поблизу об'єктів культурної спадщини
24.10.2014 | 14:54
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Міністр культури Євген Нищук на брифінгу у Клубі Кабінету Міністрів 24 жовтня висловив сподівання, що новий склад Верховної Ради підтримає урядовий законопроект щодо введення мораторію на будівництво поблизу об'єктів національної і всесвітньої спадщини.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України на засіданні 22 жовтня 2014 року схвалив проект Закону України «Про введення мораторію на будівництво об’єктів в охоронних (буферних) зонах і на прилеглих територіях об’єктів всесвітньої спадщини, історично сформованих частинах населених пунктів, внесених до Списку історичних населених місць України».

«Цей закон досить довго назрівав. Слава Богу, він пройшов на Уряді. Ми сподіваємося, що наступна Верховна Рада підтримає його. Тому що це є великою вимогою громадськості, активістів, які вболівають за ті чи інші місця культурної спадщини. Крім того, у нас є велика відповідальність перед ЮНЕСКО», - сказав Євген Нищук, додавши, що дані питання обговорювалися ним особисто та Прем’єр-міністром під час зустрічей з Гендиректором ЮНЕСКО Іриною Боковою.

Він також висловив думку щодо можливого створення спеціального дозвільного органу на будівництво, оскільки питання дозвільної системи є досить проблемними. «Можливо, взагалі, треба якийсь орган створювати з цього приводу, бо це велика проблема, якщо чесно, тому що постійно відбуваються тиски серйозних забудовників чи компаній, чи фізичних осіб, які в той чи інший спосіб доводять безпечність своїх планів», - зауважив він.

 

версія для друку