українська російська англійська
Сергій Яровий: Правоохоронці і військовослужбовці Нацгвардії, які задіяні в зоні АТО, беруть участь у волевиявленні під час виборів до ВР
26.10.2014 | 12:45
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Міністерство внутрішніх справ України провело певну роботу для забезпечення права правоохоронців і військовослужбовців Національної гвардії, які перебувають на службі у тому числі й у зоні проведення антитерористичної операції, проголосувати під час позачергових виборів до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року. Про це повідомив заступник Міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий під час брифінгу в Будинку Уряду у неділю, 26 жовтня.

За його словами, для забезпечення процесу голосування правоохоронців та військовослужбовців Нацгвардії Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков дав відповідні вказівки.

«Складені графіки, які дозволяють особовому складу і військовослужбовцям як виконати свій громадянський обов’язок і проголосувати, так і виконувати належним чином свої службові обов’язки», - наголосив заступник Міністра внутрішніх справ.

За його словами, на території держави відкрито та функціонує 29 699 дільничних виборчих комісій (загалом – 29 707 ДВК), які взяті під цілодобову охорону працівниками міліції, для чого залучено близько 60 тис. особового складу.

За інформацією заступника Міністра, у зв’язку із ситуацією, яка склалася на Сході України, у Донецькій області вибори відбуваються лише в 11 округах із 21 округу. У Луганській області вибори відбуваються лише в 5 округах із сформованих 11:00. Станом на 12.00 своєчасно не розпочали роботу 8 дільничних виборчих комісій, які розташовані в Попаснянському районі Луганської області.

На охорону громадського порядку та забезпечення безпеки громадян 26 жовтня 2014 року залучено 84 425 правоохоронців і представників громадськості, із яких: 59,8 тис осібзабезпечують охорону громадського порядку та збереження виборчої документації на виборчих дільницях; 19,7 тис осібзабезпечують охорону громадського порядку на територіях населених пунктів; майже 5 тис. осібперебувають у резерві на випадок ускладнення оперативної обстановки. Із цієї кількості понад 56 тис. – це працівники міліції; 4 тис. – курсанти і викладачі вузів МВС, майже 3 тис. – військовослужбовці Нацгвардії, 8,4 тис. – працівники ДСНС, 272 – працівники податкової міліції, 6 – військовослужбовці ДПСУ, 157 – військовослужбовці ЗСУ; 12,1 тис.представники громадських формувань.

Сергій Яровий наголосив, що у Донецькій області для охорони правопорядку задіяно  4,5 тис. правоохоронців і 77 військовослужбовців ЗСУ, а Луганській області – 1,4 тис. правоохоронців та 80 військовослужбовців Збройних Сил України.

Заступник Міністра також додав, що на рівні Міністерства внутрішніх справ організована взаємодія та робота оперативних штабів для комунікації з громадською організацією «Опора» для обміну інформацією під час виборчого процесу.

 

версія для друку