українська російська англійська
Виборчий процес у Збройних Силах триває організовано, в зоні АТО зможуть проголосувати до 10 тисяч військових, - Петро Мехед
26.10.2014 | 16:54
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Виборчий процес у Збройних Силах триває організовано, проблемних питань щодо голосування не виникало. Про це повідомив заступник Міністра оборони - керівник апарату Петро Мехед на брифінгу в Будинку Уряду в неділю, 26 жовтня.

Відповідно до законодавства, у Збройних Силах організовано роботу щодо участі  у позачергових виборах депутатів Верховної Ради України. Станом на 15:00 виборчий процес у Збройних Силах триває організовано, проблемних питань щодо голосування у пунктах постійної дислокації військ не виявлено.

«В зоні проведення антитерористичної операції, а також на полігонах, у районах відновлення, особовий склад бере участь у виборах шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси та голосує лише у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі», - повідомив Павло Мехед.

За його словами, до виконання завдань щодо забезпечення охорони виборчих дільниць, супроводження транспортних засобів виборчих комісій у Донецькій та Луганській областях залучено 18 підрозділів Збройних Сил.

Військовослужбовці, які перебувають на полігонах на у місцях відновлення, голосують на виборчих дільницях населених пунктів, найближчих до їх розташування, а також отримують звільнення для голосування за місцем реєстрації.

Водночас Павло Мехед повідомив, що представників Збройних Сил та Національної гвардії в зоні проведення АТО повинно проголосувати близько 10 тисяч, це ті, хто до 20 жовтня написав відповідні заяви та має при собі паспорт. Ті ж, хто має при собі лише посвідчення офіцера та військовий квиток, проголосувати не зможуть, оскільки Верховна Рада так і не змогла прийняти відповідних змін до законодавства, які б забезпечили право цих військових на участь у волевиявленні.

Голосування в українських національних контингентах розпочалося своєчасно та проходить на трьох закордонних виборчих дільницях – 2 в Демократичній Республіці Конго та 1 – Косово. В Республіці Ліберія, де складна ситуація в зв’язку зі спалахом смертельного вірусу Еболи, прийнято рішення голосування не проводити. Особовий склад миротворчих місій та військовослужбовці, які перебувають на навчанні та на лікуванні за кордоном, голосують при дипломатичних місіях України. Проголосувати зміг і особовий склад, який відбуває покарання в дисциплінарному батальйоні та утримується під вартою на гупвахті, там на 12.00 вже завершено голосування.

Станом на 15.00 проголосувало 57% військовослужбовців, які перебувають на лікуванні в 11 госпіталях України. Павло Мехед висловив переконання, що до кінця дня всі військові, які лікуються, зможуть реалізувати своє право на волевиявлення. На цю ж годину проголосувало 75% військовослужбовців строкової служби, інші зможуть взяти участь в голосуванні після зміни в караулах, нарядах тощо.

«В цілому можна відзначити, що на дільницях, в тому числі в зоні АТО, де військовослужбовці проходять голосування, значних порушень не виявлено», - наголосив Павло Мехед.

 

версія для друку