українська російська англійська
Напередодні та в день виборів зросла кількість громадян, які перетинають кордон, - Віктор Назаренко
26.10.2014 | 17:48
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Напередодні та в день виборів зросла кількість законослухняних громадян, які перетинають кордон, ймовірно, це пов’язано з участю у виборах, хоча відповідного опитування прикордонники не проводять. Про це повідомив Голова Державної прикордонної служби Віктор Назаренко на брифінгу в Будинку Уряду у неділю, 26 жовтня.

За його словами, якщо в середньому за останній місяць щодоби український кордон перетинають приблизно 130 тисяч законослухняних громадян, то в переддень виборів ця цифра становила 145 тисяч. За попередніми підрахунками, зросло число перетинів громадян і сьогодні, хоча остаточна цифра буде відома після 20:00.

«Не зважаючи на складну обстановку, Державна прикордонна служба України вжила всіх можливих заходів для забезпечення недоторканності кордону під час позачергових виборів народних депутатів України», - наголосив Віктор Назаренко. При цьому він підкреслив, що основні зусилля в охороні кордону були зосереджені на безпековій сфері, протидії в’їзду терористів і диверсантів, а також забороні переміщення через кордон зброї, вибухових речовин та інших предметів контрабанди.

Віктор Назаренко зазначив, що Держприкордонслужба налагодила тісну взаємодію з Центральною виборчою комісією, застосувала спрощену процедуру перетинання кордону міжнародними спостерігачами. На цей час заявив про себе при перетинанні кордону 2321 офіційний спостерігач, жодних зауважень від них щодо роботи прикордонників не надходило.

«Ми вважаємо це позитивною оцінкою з їхнього боку нашої роботи, та й в цілому системи прикордонного контролю», - підкреслив Віктор Назаренко. Він наголосив, що прикордонники намагалися створити максимально комфортні умови для всіх, хто перетинає кордон.

«Хочу запевнити вас, що Державна прикордонна служба зробить все, щоб девіз прикордонного відомства «Безпека, швидкість, культура, комфорт» стосувалися не тільки офіційних спостерігачів, а й усіх осіб, які перетинають державний кордон», - запевнив Віктор Назаренко.

Незважаючи на те, що державний кордон охороняється посилено, було створено належні умови та забезпечено участь всього персоналу служби у виборах. Прикордонники могли проголосувати за місцем реєстрації. Для цього було відповідним чином сплановано графіки несення служби, забезпечено заміну прикордонних нарядів. Ті, хто проживає на значній відстані від виборчих дільниць, сьогодні на службу не залучалися.

 

версія для друку