українська російська англійська
СБУ: Забезпечено безперебійну роботу серверів ЦВК
26.10.2014 | 19:09
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

СБУ забезпечила захист системи «Вибори». На цьому наголосив радник Голови СБУ Маркіян Лубківський на брифінгу в Будинку Уряду у неділю, 26 жовтня.

СБУ було забезпечено надійний захист інформаційних систем і кіберпростору ЦВК, зокрема центрального сервера і його регіональних складових.

З цією метою сьогодні з 7:00 розпочали роботу електронні адреси, куди всі небайдужі викладали фото і відео порушень під час виборів.

«Ми отримали на ці ресурси повідомлення від громадян, зараз ми їх вивчаємо, аналізуємо і кожному з них буде дана правова оцінка, вони будуть вивчені оперативними співробітниками з метою реагування на такі факти», - розповів радник Голови СБУ.

Маркіян Лубківський подякував за надану інформацію та заявив, що така практика співпраці з громадськістю буде застосовуватись і надалі. «Така форма взаємодії показала себе як надзвичайно ефективна», - сказав радник Голови СБУ.

«У співпраці з Держспецзв’язку ми забезпечили безперебійне функціонування інформаційних систем ЦВК», - розповів Маркіян Лубківський.

Спільні групи СБУ, Держспецзв’язку, ЦВК пильнують і далі, щоб не було перебоїв в роботі регіональних сегментів системи «Вибори».

«Поки що збоїв у цій системі ми не фіксували», - сказав Маркін Лубківський.

При цьому він додав, що вдалося справитися з DоS-атаками, які мали місце. Також Маркіян Лубківський підкреслив, що СБУ налагодила безпрецедентну співпрацю з громадськими організаціями, було вироблену спільну модель взаємодії на виборах для недопущення фальсифікацій і зловживань.

За його словами, СБУ працювала дуже тісно з місією спостерігачів ОБСЄ, міжнародними спостерігачами від Європарламенту.

«Служба безпеки дотримувалася стовідсоткової аполітичності у питанні забезпечення виборчого процесу», - наголосив Маркіян Лубківський.

 

версія для друку