українська російська англійська
Енергоатом підписав Меморандум про співпрацю з чеською компанією Skoda JS
27.10.2014 | 14:15
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

23 жовтня підписано Меморандум про співробітництво та Угоду про нерозголошення конфіденційної інформації  між ДП «Енергоатом» і чеською компанією Skoda JS.

Документ підписали президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський і генеральний директор чеської компанії Skoda JS a.s. Мирослав Фіала

Згідно з текстом Меморандуму, галузі співробітництва в рамках цього документа можуть включати такі напрямки: спорудження, експлуатація та технічне обслуговування АЕС; науково-технічне співробітництво з питань мирного використання атомної енергії; підвищення безпеки, реконструкція і модернізація АЕС; продовження терміну служби енергоблоків АЕС; поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) і радіоактивними відходами (РАВ); підготовка персоналу для АЕС та інші узгоджені сторонами напрямки співробітництва.

Під час підписання Меморандуму Юрій Недашковський зазначив, що компанією Skoda давній партнер, з яким Енергоатом працював як у важкі часи, так і в періоди розвитку. «Сьогодні для України настали складні часи, але як і раніше Skoda залишається нашим надійним партнером, чеські партнери з терпінням і розумінням ставляться до наших тимчасових труднощів. Підписуючи Меморандум про співпрацю, ми робимо це не для того щоб підсумувати багаторічну співпрацю, а для того щоб дати новий імпульс нашій подальшій взаємодії», - сказав глава Енергоатому.

У свою чергу генеральний директор Skoda JS a.s. Мирослав Фіала нагадав, що очолювана ним компанія працює з Енергоатомом вже близько 20 років. «За ці роки фахівці Skoda налагодили особисті контакти зі співробітниками українських атомних станцій, які працюють з нашим обладнанням… Ми завжди будували наші відносини на довірі. Підписуючи сьогодні цей документ, ми усвідомлюємо, що він став результатом багатьох років співпраці і сподіваємося на її поглиблення і розвиток у майбутньому», - підкреслив М.Фіала.

Присутній на підписанні документів Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух зазначив знаковість цієї події: «У тих важких політико-економічних умовах, в яких сьогодні знаходиться Україна, дуже важливо не припиняти чесько-українське співробітництво в такому важливому стратегічному напрямі, як атомна енергетика».

У присутності керівників Енергоатому і Skoda JS був також підписаний контракт на поставку приводів крокових електромагнітних модернізованих ШЕМ-М виробництва Skoda JS для енергоблока №6 Запорізької АЕС. Контракт є продовженням успішної експлуатації модернізованих приводів ШЕМ-М на блоці № 3 Рівненської АЕС і блоці № 1 Запорізької АЕС. Приводи ШЕМ-М успішно експлуатуються на блоках № 1, 2, 3 Южно-Української АЕС.

версія для друку