українська російська англійська
До 15 грудня Укрзалізниця за власні кошти відновить усю стратегічно-важливу залізничну інфраструктуру на Сході України
27.10.2014 | 14:34
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

24 жовтня на залізничній станції Новозолотарівка, поблизу м. Лисичанськ Донецької залізниці, відбулася нарада представників Південної, Придніпровської та Донецької залізниць щодо відновлення пошкодженої інфраструктури, яка належить до відомства Краснолиманської дирекції залізничних перевезень. Нараду проводив радник Генерального директора Укрзалізниці В’ячеслав Пахомов.

Перед нарадою представники залізниць відвідали низку пошкоджених об’єктів у містах Красний Лиман, Рубіжне та Лисичанськ. Станом на сьогодні, через пошкодження, залізниця не в змозі у повному обсязі виконувати перевезення вантажів, а окремі напрямки взагалі не працюють внаслідок руйнувань.

Як зазначив В’ячеслав Пахомов, найбільше страждає від пошкодження інфраструктури – українська армія, яка не отримує вантажі, що перевозяться залізничним транспортом і від яких залежить її успішна діяльність.

Окрім того, через пошкодження інфраструктури не працюють на повну потужність такі гіганти промисловості України, як Лисичанський НПЗ, Краматорські машинобудівні заводи, Горлівський «Стірол», «Артемсіль», Єнакієвський меткомбінат, не кажучи про ТЕЦ, які забезпечують електроенергією Лисичанськ, Рубіжне, Красний Лиман та інші міста регіону.

«Незважаючи на фінансові проблеми Укрзалізниці та спроби окремих силових відомств заблокувати її роботу, Укрзалізниця власними силами і за власні кошти відновлюватиме інфраструктуру, щоб уже до 15 грудня на цій території повноцінно функціонував залізничний транспорт», – сказав на початку наради Радник Бориса Остапюка.

Збитки, завданні залізничному транспорту в ході бойових дій,  наразі, ще  повністю не підраховані навіть в межах Краснолиманської дирекції. Так, лише на відновлення адміністративно-побутового приміщення на станції Новозолотарівка, яка забезпечує діяльність Лисичанського НПЗ, за попередніми підрахунками необхідно 5,5 млн. грн.

Також на нараді було чітко розподілені між залізницями види відновлювальних робіт та визначені конкретні ділянки, за  які вони відповідають та надаватимуть матеріальні засоби для їх відновлення.

Окрім цього, вирішено, що усі об’єкти Краснолиманської дирекції будуть відновлені до 15 грудня, а найбільш важливі вже до 15 листопада.

Нагадаємо, що за попередніми даними, загальна сума завданих залізничній галузі збитків в наслідок бойових дій становить близько 1 млрд. грн. Відновлено вже 571 об’єкт на загальну суму 61,5 млн. грн.

Довідково

Краснолиманська дирекція – це одна з найбільших ділянок Донецької залізниці, до якої входять 74 станції, серед них 29 вантажних станцій, а загальна довжина колій становить 2789 кілометрів.

 

версія для друку