українська російська англійська
Коментар МЗС України щодо окремих аспектів інтерв'ю Міністра закордонних справ С.Лаврова
29.10.2014 | 09:55
Прес-служба Міністерства закордонних справ

У МЗС України звернули увагу на висловлювання Міністра закордонних справ РФ С.Лаврова щодо наміру російської сторони визнати результати виборів на Донбасі.

Виходимо з того, що керівник російського зовнішньополітичного відомства мав на увазі дострокові місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей, які проводитимуться у відповідності до законодавства України 7 грудня 2014 року. Нагадаємо, що домовленість стосовно проведення саме таких виборів зафіксована у п. 9 Мінського протоколу від 5 вересня 2014, підписаного представником РФ - послом РФ в Україні.

Визнання легітимності будь-яких інших виборів однозначно перекреслить логіку мінських домовленостей та свідчитиме про недотримання російською стороною взятих на себе зобов'язань у реалізації ініціатив з встановлення миру на Донбасі.

Закликаємо усі демократичні держави світу відмежуватися від підтримки будь-яких виборів, що плануються поза межами правового поля України, та засудити будь-які кроки, які можуть зруйнувати мирний процес, стати на заваді повноцінному інклюзивному національному діалогу та якнайшвидшій нормалізації соціально-економічної ситуації на Донбасі.

 

 

версія для друку