українська російська англійська
МВС: В Україні вибори пройшли законно і демократично
30.10.2014 | 12:51
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Позачергові вибори до Верховної Ради України вибори пройшли законно і демократично. Про це радник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив під час брифінгу в МВС, який відбувся 28 жовтня.

За словами Антона Геращенка, «найгарячішою» обстановка залишається в чотирьох окружних виборчих комісіях Луганської області. На цих виборчих комісіях в останні дні відбувалися зміни керівників, спроби саботажу роботи. Він також зазначив, що Міністр внутрішніх справ доручив начальнику Департаменту організації діяльності підрозділів міліції особливого призначення МВС України Віктору Чалавану і начальнику обласної міліції Луганщини Анатолію Науменку тримати під особливим контролем ситуацію із законністю підрахунку голосів у даних виборчих комісіях з метою недопущення порушення закону.

Як заявив під час брифінгу радник Міністра внутрішніх справ, проблемними на сьогодні залишаються окружні комісії: №113 у м. Сватове, №112 у м. Рубіжне та №114 у м. Біловодськ. Це ті комісії, де не ведеться у повній мірі робота з підрахунку голосів виборців. Членам виборчих комісій роз'яснено, що в разі умисного ухилення від обов'язків вони підпадають під дію статті Кримінального кодексу, а саме – 157 КК України (перешкоджання здійснення виборчого права).

«Учора міліцією і Центрвиборчкомом була припинена спроба зриву роботи ОВК №140, Одеська область. Там, голова, заступник голови і секретар виборчої комісії зникли після підрахунку 7% голосів. Таким чином, була паралізована робота всієї ОВК. Міліцією розпочато кримінальне провадження за ч. 3 статті 157 КК України (перешкоджання здійсненню виборчого права членами виборчих комісій). Покарання за вчинення такого злочину від 3 до 7 років позбавлення волі. Учора Центрвиборчком оперативно змінив керівництво на ОВК №140 і зараз там завершується підрахунок голосів», - зазначив Антон Геращенко.

Він також заявив про те, що в цілому по Україні вибори пройшли законно. «Можу відзначити, що сьогодні суд прийняв рішення взяти під варту першого за всю історію Незалежної України порушника, який звинувачується в організації масового підкупу виборців у Черкаській області. Йому повідомлено про підозру згідно ч.4 ст. 160 КК України. Уродженець Одеської області зібрав 43 раніше судимих жителів Черкаської області та централізовано автобусами вивіз їх на Одещину для голосування за відкріпними талонами за одного з місцевих кандидатів. Автобуси були зупинені. Під час огляду транспорту правоохоронці вилучили наркотичні засоби, а затримані пасажири повідомили про те, що за «винагороду» (500-1000 грн.) вони погодилися проголосувати за певного кандидата».

Під час брифінгу Антон Геращенко повідомив, що Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим поставлено завдання: усі зафіксовані на виборах порушення доводити до суду, щоб громадяни знали про всі факти і про те, як проводиться слідство.

Слід зазначити, що під час проведення передвиборної кампанії у період з 28.08.2014 за 25.10.2014 включно) зареєстровано 114 кримінальних проваджень за підкуп виборців. У день голосування (26.10.2014) і під час здійснення підрахунку голосів (починаючи з 27.10.2014 по сьогодні) розпочато 6 кримінальних проваджень за ст. 160 КК України.

Із зареєстрованих кримінальних правопорушень за недотримання виборчого законодавства більше всього скоєно злочинів, передбачених ч. 1 ст. 157 КК України (перешкоджання здійсненню виборчого права) - 71; за ч. 3 ст. 157 ККУ (перешкоджання здійсненню виборчого права, вчинене за попередньою змовою групою осіб) - 14 злочинів. Крім того, за статтею 159-1 КК України (порушення порядку фінансування виборчої кампанії кандидата, політичної партії (блоку) - 4 злочини, які зафіксовані в Київській області та за статтею 160 КК України (підкуп виборця, учасника референдуму) - 31.

Станом на 28.10.2014 згідно відомостей, наданих слідчими апаратами ГУМВС, УМВС, по 2 кримінальним процесам особам вже оголошено про підозру.

 

версія для друку