українська російська англійська
Мінагрополітики наголошує на розвитку сільськогосподарської кооперації
31.10.2014 | 11:07
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Фахівці департаменту науково-освітнього забезпечення та соціального розвитку АПК Мінагрополітики взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції "Кооперація – шлях до підвищення ефективності: німецький досвід для України".

Захід організовано проектом "Німецько-український агрополітичний діалог" в рамках "ІнтерАгро-2014" з метою ознайомлення учасників з позитивним німецьким досвідом у галузі кооперації і створення партнерських об'єднань.

В аграрному секторі України проходять глибокі реформи, під час яких страждають дрібні і середні підприємства, особливо від недостатнього доступу до засобів виробництва та неефективної організації збуту продукції. У зв’язку зі складною ситуацією в державі, цим підприємствам доводиться шукати шляхи самоорганізації і самодопомоги, щоб вижити в умовах гострої конкуренції з боку крупних агрохолдингів.

Один з раціональних методів підвищення ефективності малих й середніх агропідприємств – це сільськогосподарська кооперація. Незважаючи на діючу законодавчу основу, на сьогодні кооперація в сільському господарстві України розвинена не достатньо. Через негативні стереотипи колективного минулого уявлення українських громадян про кооперацію спотворене та не відповідає дійсності. Насправді ж кооперативне об'єднання – сучасний європейський підхід до питання рентабельності сільськогосподарського виробництва.

 

версія для друку