українська російська англійська
Глава Уряду доручив подати умови конкурсу із залучення інвесторів з ЄС і США до модернізації української ГТС
31.10.2014 | 14:38
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості України і НАК «Нафтогаз України» наступного тижня подати умови публічного конкурсу із залучення інвесторів із Європейського Союзу і США до експлуатації та модернізації української газотранспортної системи і українських газосховищ. Про це Глава Уряду заявив у п’ятницю, 31 жовтня, на засіданні Антикризового енергетичного штабу.

Він нагадав, що це передбачено внесеним Урядом України і ухваленим Верховною Радою України законом щодо модернізації і експлуатації української ГТС: «Прийшов час виконати закон. До української ГТС повинні бути долучені ЄС і США, щоб модернізувати її, збільшити обсяги прокачки, забезпечити гарантії постачання природного газу до Європейського Союзу».

Арсеній Яценюк окремо наголосив, що Кабінет Міністрів України виступає категорично проти будівництва Південного потоку і вітає рішення європейських партнерів щодо блокування його будівництва.

«Україна разом із Європейським Союзом забезпечить безперебійність транзиту. У нас є всі технічні можливості й політична воля для того, щоби спільна компанія між Україною і ЄС забезпечила енергетичну безпеку України і Європейського Союзу і щоб не дати можливості Росії шантажувати як Європу, так і Україну, і обходити різного роду потоками одного з ключових партнерів Європейського Союзу – Україну», - підкреслив Глава Уряду.

 

 

 

версія для друку