українська російська англійська
Зволікання із встановленням точного діагнозу при онкозахворюваннях може коштувати дитині життя
31.10.2014 | 16:24
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

В Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит», де щорічно обстежується близько 19 тис. онкохворих дітей з усієї України, відбувся експертний круглий стіл, присвячений питанням ранньої діагностики раку у дітей.

Головний лікар НДСЛ «Охматдит» Юрій Гладуш зазначив, що своєчасна діагностика і наявність необхідного діагностичного обладнання дозволять лікарям врятувати тисячі життів, а широка інформованість населення про необхідність раннього діагностування онкологічних захворювань наразі дуже необхідна.

«Ми дуже вдячні громадським організаціям та соціально відповідальному бізнесу, які у складні часи допомагають нашій державі та маленьким пацієнтам подолати тяжкі недуги», - наголосив Юрій Гладуш.

Зустріч провідних українських експертів в сфері дитячої онкології, представників МОЗ України, благодійної організації «Фонд Кличка», НДСЛ «Охматдит» і керівників регіональних дитячих клінічних лікарень пройшла у рамках соціальної ініціативи «Samsung. Надія для дітей», яка реалізується з метою привертання уваги громадськості до проблеми дитячої онкології і донесення важливості діагностики раку на ранніх стадіях захворювання.

Під час круглого столу експерти звернули увагу на необхідність створення в Україні дитячої державної імуногістохімічної лабораторії для верифікації онкодіагнозу на ранніх стадіях захворювань, що в рази підвищить шанси маленьких українців на одужання.

Директор з маркетингу компанії «Samsung Electronics Україна» Володимир Болотніков поінформував, що по завершенню соціальної ініціативи «Samsung. Надія для дітей» компанія перерахує кошти на закупівлю високоточного діагностичного обладнання для обласних лікарень, а також розповсюдить усю зібрану в рамках консультацій з експертами інформацію про ранню діагностику раку.

Довідково:

Соціальна ініціатива «Samsung. Надія для дітей» четвертий рік підряд реалізується у рамках глобальної програми Samsung Hope for Children, мета якої привернути увагу суспільства до таких сфер, як освіта та здоров'я дітей. За попередні три роки проведення ініціативи на заклики допомогти дітям хворим раком відгукнулися понад 1 млн. 450 тис. українців, що дозволило зібрати в цілому близько 4,25 млн. грн. на закупівлю сучасних комплексів медичного устаткування для онкологічних центрів по усій Україні. У 2014 році соціальна ініціатива «Samsung. Надія для дітей» реалізується в новому форматі – у співпраці з Міністерством охорони здоров'я України, за результатами якої планується закупити сучасне обладнання для діагностики раку у дітей на суму понад 1 млн. грн. та передати його в заклади охорони здоров’я, які вкрай його потребують.

 

версія для друку