українська російська англійська
Німецькі експерти рекомендують європейським інвесторам впроваджувати проекти у секторі відновлюваної енергетики України
03.11.2014 | 13:25
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

Німецькі експерти рекомендують європейським інвесторам впроваджувати проекти у секторі відновлюваної енергетики України. Така теза  прозвучала на зустрічі Голови Держенергоефективності України Сергія Савчука з представниками Спеціального агентства з питань відновлюваних ресурсів Федеративної Республіки Німеччина, Консультативної групи GFA ФРН, яка відбулася 31 жовтня у Держенергоефективності України.

«Сьогодні Урядом прийнято Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, який має на меті збільшити частку відновлюваної енергетики в енергетичному балансі України до 11%. Для досягнення такої амбітної мети, Уряд створює максимально сприятливі умови для інвесторів, які мають бажання працювати в Україні», - повідомив присутнім Сергій Савчук.

Ульріх Тоєркауф - експерт групи GFA ФРН зі свого боку відзначив, що прийняті Урядом України рішення вже сьогодні є привабливим стимулом для інвестицій у розвиток відновлюваної енергетики. Він також відзначив, група GFA плідно співпрацює з європейськими інвесторами і рекомендує впроваджувати інвестиційні проекти з відновлюваної енергетики в Україні.

Леся Матіюк – співробітник Спеціального агентства з питань відновлюваних ресурсів Федеративної Республіки Німеччина поінформувала, що у рамках проекту BIO-PROM «Підтримка сталого виробництва та використання енергії з біомаси у Російській Федерації та Україні» наприкінці листопада поточного року розпочинає свою роботу програма із підвищення кваліфікації та рівня знань у галузі біоенергетики для України, участь у якій є безкоштовною. До участі у відповідній програмі залучатимуться представники центральних та місцевих органів влади, а також представники підприємств, які працюють у сфері біоенергетики.

Голова Агентства Сергій Савчук відзначив важливість такої програми та зазначив, що Урядом України затверджено план коротко- та середньострокових заходів щодо скорочення обсягу споживання природного газу на період до 2017 року і відповідне навчання в першу чергу стане в нагоді представникам місцевих органів влади.

Наприкінці зустрічі сторони, з урахуванням позитивних змін, які відбулися в Україні, дійшли згоди про необхідність підписання оновленого Меморандуму про взаєморозуміння між Держенергоефективності України та Спеціальним агентством з питань відновлюваних ресурсів Федеративної Республіки Німеччина.

 

 

версія для друку