українська російська англійська
Мінагрополітики: Обговорено питання забезпечення водокористуванням дрібних сільгосптоваровиробників
03.11.2014 | 14:30
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Андрій Дикун взяв участь у засіданні круглого столу на тему «Важливість води в сільському господарстві та харчовій промисловості на прикладі молочної галузі».

Організаторами заходу виступили Міністерство аграрної політики та продовольства України, Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО), ЄБРР та Асоціація виробників молока. У засіданні взяли участь представники міністерств, зарубіжні спеціалісти, виробники молока та фахівці  молокопереробних підприємств.

Звертаючись до учасників круглого столу, Андрій Дикун зазначив про важливість цього заходу із залученням ФАО та ЄБРР з метою проведення досліджень та надання пропозицій щодо розв’язання проблемних питань, які виникли у сільському господарстві при використанні води сільгосптоваровиробниками.

Однією з головних тем обговорення було питання дозвільних документів на водокористування. Фахівці зазначають, що процес отримання спецдозволів на користування надрами є значним, тривалим і високовартісним. І, таким чином, часто є непосильним для дрібних сільськогосподарських товаровиробників. В свою чергу, відсутність спецдозволів на підприємстві тягне за собою величезні штрафи.

За підсумками круглого столу було вирішено підготувати лист-звернення до Уряду з проханням доручити відповідним міністерствам внести зміни у нормативно-правові акти узгоджені позиції щодо проблемних питань.

версія для друку